Jesteś tu:  Dom » Urządzamy i dekorujemy » Dekorujemy » Jak udekorować pokój dla chłopca?

Jak udekorować pokój dla chłopca?

Pokój dziecka to miejsce, w którym spędza on najwięcej swojego czasu – dlatego musi być on w pełni dostosowany do jego potrzeb i preferencji, także pod względem wyglądu. Dowiedz się, gdzie znajdziesz dekoracje i dodatki, które z pewnością spodobają się kilkuletniemu właścicielowi pokoju.

Pokoje kilkuletnich dzieci, to nie tylko miejsce ich snu i wypoczynku. To przede wszystkim miejsca, w których bawią się, uczą, rozwijają swoją wyobraźnię i własną osobowość. Dlatego tak ważne jest, by dziecięcy pokój był dostosowany do potrzeb dziecka, spełniał swoją rolę praktyczną, ale też był miejscem w którym dziecko może się bawić, a jednocześnie uczyć się i rozwijać i to na każdym kroku.

W pokoju chłopięcym można zastosować dowolne barwy, najładniej jednak z prezentują się kolory wyraziste, takie jak intensywny błękit lub zieleń. Wiele dzieci lubi także ciemniejsze kolory, takie jak granat, a nawet czerń, które jak się okazuje, mogą świetnie współgrać z jaśniejszym tłem całego pokoju, gdy pełnia rolę dodatku.

W każdym dziecięcym pokoju to właśnie owe dodatki tworzą niepowtarzalny charakter, który odróżnia pokój dziecka od innych pomieszczeń w mieszkaniu. Edukacyjne maty, dywany których tło służy do zabawy, plakaty z ulubionymi postaciami z bajek lub z urządzeniami – to wszystko, co dzieci lubią najbardziej, a co mogą znaleźć właśnie w swoim pokoju, co skłania ich do nauki i rozwijania swojej wyobraźni, która jednocześnie jest zabawą.

Jako, że pokój dziecka służy mu na wiele sposobów pamiętajmy, żeby urządzić go w sposób możliwie jak najbardziej praktyczny. Elementy takie jak stolik do nauki i zabawy, pojemniki na zabawki, czy też odpowiednie oświetlenie pokoju są niezbędne – ale odpowiednio zaaranżowane mogą nie tylko spełniać rolę praktyczna, ale również dekoracyjną.

Nasze propozycje:

Meble:

1. Sofa Agata, 849 zł; 2. Komoda na zabawki, Ikea, 9,99 zł; 3. Łózko Black Red White, 419 zł; 4. Łózko Black Red White, 679 zł; 5. Komoda Agata, 399 zł; 6. Narożnik Agata, 499 zł; 7. Szafka Ikea, 385 zł; 8. Stolik Ikea, 79,99 zł; 9. Regał Ikea, 705 zł

Dekoracje:

1. Naklejki dekoracyjne, Leroy Merlin, 11,90 zł; 2. Poduszka Leroy Merlin, 22,90 zł; 3. Poduszka Home & You, 49 zł; 4. Tapeta Leroy Merlin, 22,90 zł; 5. Lampa Leroy Merlin, 48,20 zł; 6. Tapeta Leroy Merlin, 27,99 zł; 7. Ozdoba Home & You, 69 zł; 8. Fototapeta Leroy Merlin, 119 zł;  9. Baldachim Ikea, 49,99 zł; 10. Dywan Komfort, 139 zł;  11. Lampa Ikea, 69,99 zł; 12. Lampa ścienna, Ikea, 25,99 zł;  13. Komplet pościeli Ikea, 49,99 zł; 14. Dywan Ikea, 14,99 zł; 

 

INSPIRACJEschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  Galerie

  Dekoracje świąteczne - Boże Narodzenie 2012
  IKEA » Dekoracje świąteczne - Boże Narodzenie 2012

  Prezentujemy najpiękniejsze dekoracje IKEA, które nadadzą Twoim czterem kątom świąteczny magiczny nastrój oraz nie zrujnują Waszego portfela.

  więcej

  Dekoracje świąteczne - Carousel Collection 2012
  Almi Decor » Dekoracje świąteczne - Carousel Collection 2012

  Z czym kojarzą nam się Święta? Ze zjawiskami i rzeczami: ze śniegiem, z choinką, gwiazdką,
  kolacją wigilijną, prezentami… ale ważne są również detale, drobiazgi, które – choć wydają się mniej znaczące – tworzą także klimat, urok, atmosferę tych najpiękniejszych świąt. Lampiony, stroiki, girlandy, drobne dekoracje stołu, ozdobne chwosty, imitacje zimowych roślin, fantazyjne bombki i oryginalne lalki.

  więcej

  Dekoracje świąteczne w kolorze złota - Boże Narodzenie 2012
  Home & You » Dekoracje świąteczne w kolorze złota - Boże Narodzenie 2012

  Angel Touch to propozycja dekoracji utrzymanych w kolorystyce klasycznego i starego złota. Dekorycje w tej stylistyce nadadzą wnętrzu elegancji i szyku. Zapraszamy do galerii!

  więcej

  Tradycyjne dekoracje świąteczne - Boże Narodzenie 2012
  Home & You » Tradycyjne dekoracje świąteczne - Boże Narodzenie 2012

  Seria Tradicional Magic Home & You to tradycyjne dekoracje w kolorze czerwieni i zieleni.

  więcej

  Dekoracje świąteczne w kolorze srebra i bieli - Boże Narodzenie 2012
  Home & You » Dekoracje świąteczne w kolorze srebra i bieli - Boże Narodzenie 2012

  Home & You w tym sezonie zabiera nas do 4 kolorystycznych i magicznych krain: Winter Wonderland, Tradicional Magic, Silver Dust oraz Angel touch (Dotyk Anioła). W tej galerii przedstawiamy dekoracje w kolorze srebra i bieli.

  więcej  Get Adobe Flash player