Jesteś tu:  Dziecko » Chcę być mamą » Starania o dziecko » Chcemy mieć dziecko

Chcemy mieć dziecko

Chcę być mamą | 07.01.2013
Marzysz o tym, by zostać mamą? Zastanawiasz się nad imieniem, a w wolnych chwilach już kompletujesz w głowie wyprawkę? Pamiętaj, że planowanie macierzyństwa powinnaś rozpocząć wizytą u ginekologa, który doradzi, jak przygotować organizm do tego, że wkrótce w twoim brzuchu pojawi się mała istotka.
 
Ciąża stanowi ogromne wyzwanie dla ciała kobiety. Dlatego gdy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy mieć dziecko, powinniśmy wprowadzić w swoje życie pewne zmiany, które ułatwią zajście w ciążę.
 
Szczegółowy wywiad

Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o staraniach o dziecko jest oczywiście odstawienie środków antykoncepcyjnych, dzięki czemu organizm wróci do naturalnej równowagi hormonalnej. Już wtedy powinnaś też wybrać lekarza prowadzącego ciążę i około trzy-sześć miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę udać się na tak zwaną wizytę prekoncepcyjną.

Podczas niej ginekolog przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Możesz spodziewać się pytań o to, czy planowana ciąża jest pierwszą czy już kolejną, a w tym drugim przypadku – czy podczas poprzednich zdarzały się komplikacje.

– Lekarz będzie chciał dowiedzieć się, jakie pacjentka stosowała metody antykoncepcji, czy choruje na choroby przewlekłe, czy przyjmuje leki oraz czy stosuje jakiekolwiek używki – mówi ginekolog dr n. med. Rafał Kocyłowski z PreMediCare – Centrum Badań Prenatalnych w poznańskim szpitalu Med Polonia.

– Ważne jest także, by podczas tego spotkania opowiedzieć o przebytych operacjach, w szczególności tych w obrębie jamy brzusznej, a także wadach wrodzonych oraz poinformować o ewentualnych wcześniejszych problemach z zajściem w ciążę lub leczeniu niepłodności – dodaje.
 
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player