Jesteś tu:  Dziecko » Chcę być mamą » Starania o dziecko » Wszystko co musisz wiedzieć o testach ciążowych

Wszystko co musisz wiedzieć o testach ciążowych

Jaki test ciążowy wykonać? Domowy czy laboratoryjny?

Zdecydowanie lepiej i wygodniej jest wykonać test domowy. Nie dość że testy są ogólnodostępne (teraz nawet w supermarketach), tanie i wygodne w obsłudze - to można je wykonać w domowym zaciszu, a na wynik wystarczy poczekać dosłownie kilka minut. Wykonywanie testu w laboratorium wiąże się nie tylko z prawie 3 krotnie wyższym kosztem (cena testu domowego to od 8 - 14 zl - laboratoryjnego - od. 30 do 35zł) ale również z pobieraniem krwi i czekaniem na wyniki prawie cały dzień lub dobę. Każda mama chce mieć pewność jak najwcześniej - jednak uzbrojenie się w cierpliwość oszczędzi nam czasu, pieniędzy i nerwów. Obserwowanie czy pojawia się druga kreska- jest dla mam starających się o dziecko fascynującym przeżyciem - a pozytywny test stanowi pamiątkę na długie lata.

Jakie są rodzaje testów ciążowych?

Zasada działania testów jest identyczna - różnią się zazwyczaj tylko metodą jaką przenosimy mocz do testu. Rozróżniamy testy:

- Paskowe.  Końcówkę paska umieszcza się na 1 -2 sek albo pod strumieniem moczu albo delikatnie zamacza w pojemniczku, do którego zostanie zebrana próbka. Te testy nie mają plastikowej obudowy i są z reguły najtańsze.

 

- Strumieniowe.
Wyglądają jak marker z długą, zakrywaną końcówką. W celu użycia zdejmuje się osłonkę, umieszcza końcówkę pod strumieniem moczu - i zamyka.

- Płytkowe. W porównaniu do testu paskowego tu otrzymujemy zestaw składający się z testu i pipetki. Na płytce widoczny jest zbiorniczek do którego pipetą należy wprowadzić kilka kropel moczu. Do zestawów często dołączany jest także pojemniczek na mocz i takie zestawy charakteryzują się stosunkowo najwyższą ceną.

- Testy elektroniczne - dostępne za dużo wyższą cenę. Takie testy to zazwyczaj produkty wielokrotnego użytku. Jednym z najnowszych wynalazków jest test ciążowy na USB. Po podłączeniu go do komputera od razu można odczytać wynik.

schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player