Jesteś tu:  Dziecko » Ciąża od A - Z

 
Co słychać, maluchu?
Czytanie, mówienie, odtwarzanie muzyki czy śpiewanie to tylko niektóre z bodźców, jakie mogą być odbierane przez dziecko jeszcze przed narodzeniem. W jaki sposób bodźce dźwiękowe wpływają na rozwój dziecka przed i tuż po narodzeniu?
czytaj więcej
Pracująca przyszła mama
Jeśli jesteś w ciąży i dobrze się czujesz, nie musisz rezygnować z kariery zawodowej. Jednak spędzanie wielu godzin za biurkiem może mieć wpływ na twoje zdrowie. Pamiętaj więc o tym, by dbać o siebie także w godzinach pracy. Sprawdź też, jakie dodatkowe prawa przysługują ci jako przyszłej mamie.
czytaj więcej
Zdrowa mama - zdrowe dziecko
W zdrowym ciele zdrowy maluch – można by sparafrazować znane powiedzenie. Dlatego przyszła mama powinna wyjątkowo o siebie dbać. Właściwa dieta, ograniczenie stresu i regularne badania pozwolą zatroszczyć się o maleństwo jeszcze zanim się urodzi.
czytaj więcej
Chłopiec czy dziewczynka?
To pytanie zadaje sobie większość rodziców. Wielu z nich chce poznać płeć swojej pociechy jeszcze przed narodzinami. Jedynym sposobem na to, by dowiedzieć się, czy będziemy mieli córkę czy syna są badania prenatalne.
czytaj więcej
Ciąża w ramach NFZ
W trakcie ciąży każda przyszła mama powinna regularnie odwiedzać lekarza, a także wykonać szereg badań i laboratoryjnych testów w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, jakie usługi gwarantuje kobietom w ciąży państwowa służba zdrowia.
czytaj więcej
Bliźnięta - ciąża pod specjalnym nadzorem
Czasy, gdy ciąża mnoga należała do rzadkości, a widok rodziców z dwojgiem równoletnich dzieci wywoływał sensację, bezpowrotnie minęły. Dziś ekscytujemy się, dopiero gdy na świat przychodzą cztero-czy pięcioraczki.
czytaj więcej


Get Adobe Flash player