Jesteś tu:  Dziecko » Dziecko » Nastolatek

 
Nieznane niebezpieczeństwa
Agresja ze strony rówieśników, cyberprzemoc, napady – z takimi zagrożeniami młodzież spotyka się dziś coraz częściej. Wielu młodych ludzi jest wobec nich bezradna, bo nie wie, jak reagować. Do stawienia czoła niebezpieczeństwom chcą ich przygotowywać specjaliści.
czytaj więcej
Trudny wiek nastolatka… jak sobie z nim radzić?
W życiu każdego młodego człowieka nadchodzi taki moment, w którym zaczyna zachowywać się inaczej, staje się bardziej nerwowy i trudniej jest się z nim nie porozumieć. Czy z buntem nastolatka lepiej jest walczyć, czy spokojnie go przeczekać?
czytaj więcej
Prześladowanie w szkole - problem wielu nastolatków
Z problemem tym boryka się wielu nastolatków, którzy wciąż boją się głośno mówić o tym, co ich spotyka w szkolnych murach. Dlaczego tak niewielu uczniów przyznaje się do prześladowania w szkole? Jak można pomóc dziecku, które boryka się z tym problemem?
czytaj więcej
Samobójstwa wśród nastolatków
Dlaczego młodzi ludzie decydują się na tak drastyczne kroki? Czy da się przewidzieć samobójstwo nastolatka?
czytaj więcej
Po czym poznać, że dziecko jest uzależnione od narkotyków?
Wielu rodziców stara się bagatelizować problem narkotyków, wierząc w to, że tego typu sprawy nie dotyczą ich dzieci.Tymczasem coraz więcej nastolatków, a nawet dzieci ma stałe kontakty z narkotykami. Jak rozpoznać, że dziecko ma problem z narkotykami?
czytaj więcej


Get Adobe Flash player