Jesteś tu:  Dziecko » Dziecko » Przedszkolak

 
Nie strać głowy w Dniu Dziecka
Wspólnie spędzony czas z naszą pociechą to najlepszy prezent, jaki można podarować jej z okazji Dnia Dziecka – twierdzą psycholodzy. Jeśli jednak chcemy dodatkowo obdarować dziecko upominkiem, wybierzmy go rozsądnie.
czytaj więcej
„Kiedy w żyłach płynie czekolada”, czyli o pompowaniu cukru w dzieci
O tym jak dużo słodyczy jedzą dzieci – wiemy wszyscy. O tym kto jest winny – nie mówi nikt. Do sprawy odważnie podeszła autorka bloga nektarmandarynkowy.blox.pl, która wspiera kampanię nieidealna.pl.
czytaj więcej
Jak wychować poliglotę? - fakty i mity na temat edukacji językowej.
W dzisiejszych czasach dobra znajomość języków obcych stała się już podstawą. W związku z tym wielu rodziców pragnie, by ich dzieci rozpoczęły edukację językową już we wczesnym dzieciństwie. Jaki wiek będzie najbardziej odpowiedni do nauki i ile czasu powinny trwać zajęcia, by przyniosły zadowalające efekty?
czytaj więcej
Przedszkole – trudny wybór
Dziś decyzja o wyborze przedszkola nie sprowadza się już do dylematu: państwowe czy prywatne. Oferta edukacyjna dla przedszkolaków jest znacznie bogatsza. Obok tradycyjnych przedszkoli coraz częściej pojawiają się placówki profilowane i integracyjne.
czytaj więcej
Telewizor, czy czytanie bajki?
Włączenie telewizora jest z pewnością mniej czasochłonne i również sprawia dziecku radość, ale czy na pewno jest takim dobrym rozwiązaniem? Czytanie dzieciom ma bardzo wiele zalet, o czym postaramy się was przekonać.
czytaj więcej
Telewizja - uzależnienie twojego dziecka
Zbyt częste oglądanie telewizji może prowadzić do uzależnienia, które wraz z wiekiem przeradza się w obsesje na punkcie telewizji i programów telewizyjnych. Dlaczego uzależnienie od telewizji jest tak groźne dla małego człowieka?
czytaj więcej


Get Adobe Flash player