Jesteś tu:  Dziecko » Dziecko » Przedszkolak » „Kiedy w żyłach płynie czekolada”, czyli o pompowaniu cukru w dzieci

„Kiedy w żyłach płynie czekolada”, czyli o pompowaniu cukru w dzieci

Przedszkolak | 17.05.2013

O tym jak dużo słodyczy jedzą dzieci – wiemy wszyscy. O tym kto jest winny – nie mówi nikt. Do sprawy odważnie podeszła autorka bloga nektarmandarynkowy.blox.pl, która wspiera kampanię nieidealna.pl.

„Byłam przed chwilą w sklepie. Przede mną stała mamusia z bejbikiem, bejbik coś koło trzech i pół, w porywach do czterech. Pił czekoladowe mleko, a mamusia wyładowywała na taśmę zakupy – czekoladę truskawkową, wafelki, chipsy i pizzę mrożoną. Daję głowę, że dla bejbika. Od razu mi się przypomniało, jak ostatnio koleżanka opowiadała, co też pakuje do tornistra swojemu sześciolatkowi. Otóż sześciolatek dostaje trzy kanapki z pieczywa tostowego (innego jeść sześciolatek sobie nie życzy) z kremem czekoladowym (ewentualnie, jak ma ochotę na owoce – truskawkowym), wafelek z czekoladą oraz soczek w kartoniku. O mały włos nie zeszłam. Na moją delikatną sugestię „A może by w jakieś warzywa delikatnie pójść, czy ostatecznie jakieś jabłko…” koleżanka spojrzała na mnie z politowaniem i podsumowała znaczącym: „Pogadamy, jak będziesz miała własne”.

No ja tam nie wiem, niby jestem już duża, ale cały czas pamiętam, jak się kończyło wybrzydzanie na zawartość talerza w mym domu rodzinnym. Albo zjesz, dziecko drogie, co dają, albo będziesz chodzić głodna. Krótka piłka. Nie dziwię się zbytnio, że pacholęta teraz takie nadpobudliwe, też bym była nadpobudliwa, jakby we mnie tyle cukru pompowali. Tak jakby nie można było ciemnego chlebka zapodać albo marchewki, a na deser - jogurciku z owocami… Ale, na litość boską, nie żeby czekolada miast krwi w żyłach płynęła…!”

Aby poznać rolę węglowodanów w procesie prawidłowego żywienia, przeczytaj artykuł „W takim razie nie jem węglowodanów!” autorstwa dietetyk Urszuli Głowackiej, ekspertki kampanii nieidealna.pl http://www.wygrywamyowocami.pl/artykuly/art/w-takim-razie-nie-jem-weglowodanow. W serii tekstów przygotowanych na potrzeby kampanii dietetyk stopniowo wprowadza w zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem.

Drugi ekspert kampanii, psycholog-coach, wyjaśnia jakie mechanizmy sterują kobietami i w ciekawy sposób przedstawia metody odzwyczajania się od niezdrowych nawyków. Teksty błyskotliwej blogerki, która komentuje rzeczywistość „kobiet nieidealnych” doskonale uzupełniają wypowiedzi ekspertek.

Ten i wiele innych tekstów Mai, autorki bloga nektarmandarynkowy.blox.pl, przeczytasz, jeśli polubisz fanpage www.facebook.com/kobietanieidealna, na którym co tydzień znajdziesz informacje o kolejnych  intrygujących i bardzo kobiecych tematach.

 

Źródło: Nieidealna.pl

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player