Jesteś tu:  Dziecko » Dziecko » Przedszkolak » Nie strać głowy w Dniu Dziecka

Nie strać głowy w Dniu Dziecka

Dziecko | 28.05.2013

Wspólnie spędzony czas z naszą pociechą to najlepszy prezent, jaki można podarować jej z okazji Dnia Dziecka – twierdzą psycholodzy. Jeśli jednak chcemy dodatkowo obdarować dziecko upominkiem, wybierzmy go rozsądnie.

Cena nie gra roli?

W natłoku obowiązków i braku wolnego czasu, rodzice idą na skróty przy wyborze prezentu dla własnego dziecka. Często podyktowane jest to także chęcią „odkupienia win” za poświęcanie im niewystarczającej uwagi. Dlatego niejednokrotnie sięgamy po drogie prezenty lub ulegamy presji naszych pociech i wybieramy zabawki z oferty reklamowej, która łatwo oddziałuje na świadomość najmłodszych.

– Takie podejście do sprawy może mieć negatywny wpływ na ich zachowanie w przyszłości – przestrzega psycholog Magdalena Lenda.

– Zbyt częste spełnianie każdego oczekiwania dziecka powoduje, że przybiera ono postawę roszczeniową. Cena upominku także stała się coraz ważniejszym kryterium dla najmłodszych, którzy lubią przechwalać się tym, co dostały.

– Warto bardzo wcześnie tłumaczyć dzieciom ideę prezentów i to, że liczy się pamięć i gest. Wówczas, nawet gdy upominek będzie nietrafiony, maluch dostrzeże dobre chęci – dodaje.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player