Jesteś tu:  Podróże » Podróżuj po Polsce » Bieszczady » Kraków - jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie

Kraków - jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie

Podróżuj po Polsce - Kraków | 24.03.2013

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc na świecie, bogate we wspaniałą architekturę, zabytki, kościoły, ale przede wszystkim, w górujący nad Krakowem Wawel, który jest nieodłączną wizytówką tego przepięknego i romantycznego miasta. Każdy, który chociaż raz przybył do Krakowa z pewnością jeszcze nie raz odwiedzi je ponownie.

Kraków to niezwykle malownicze i jedno z najpiękniejszych i urokliwych miast w Polsce, położone nad Wisłą w południowej części kraju w województwie małopolskim.  Do 1596 roku Kraków pełnił rolę stolicy Kraju oraz siedziby polskich królów. Miasto to jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc nie tylko w Polsce ale i w Europie i to również przez ogrom zagranicznych turystów. Zyskał on sobie nawet przydomek najbardziej urokliwego miasta na całym świecie. Ogrom zabytków jaki znajduje się w tym magicznym mieście zachwyca każdego turystę a nawet mieszkańców, którzy z pozoru powinni być już do nich „przyzwyczajeni”

Wspaniała i urokliwa architektura starego miasta, niebywałe kamieniczki, kościoły (których w Krakowie jest około 120) wspaniały Wawel, siedziba polskich monarchów, zabytkowa dzielnica żydowska Kazimierz, przepiękna Kopalnia Soli w Wieliczce i wiele innych atrakcji jakie czekają na ans w tym niezapomnianym mieście i jego okolicach.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

Kraków to bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej urokliwe miasto nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Swoją ogromną popularność zyskało również wśród wielu zagranicznych turystów. Bogata oferta turystyczna. Niebywałe zabytki, wspaniałe kościoły, urokliwa starówka,  niezwykłe okolice to i wiele innych atrakcji czeka na nas w niebywałym Krakowie.

• Wawel

Bez wątpienia jest to największa atrakcja turystyczna Krakowa, który usytuowany jest na wzgórzu na którym znajduje się dwa kluczowe zabytki: Zamek Królewski oraz Katedra Wawelska. Zamek Królewski jest to najsłynniejszy zamek jaki występuje w Polsce.  Zabytek ten pochodzi z epoki renesansu , Katedra Wawelska natomiast, jest największą renesansową świątynią w Polsce. Przy wzgórzu wawelskim w ciemnej grocie zamieszkuje legendarny smok wawelski. Ze wzgórza wawelskiego roztacza się niebywale piękny widok na planty oraz Wisłę.

•  Kościół Mariacki

W Krakowie znajduje się ponad 120 kościołów tak więc Zwiedzanie najważniejszych  zabytków  sakralnych tego miasta najlepiej rozpocząć od Kościoła Mariackiego. Ta przepiękna  niezwykle urokliwa gotycka bazylika ulokowana jest na Placu Mariackim, który bezpośrednio przylegają do równie malowniczego  do Rynku Głównego.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player