Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » 5 sposobów na rutynę w związku

5 sposobów na rutynę w związku

Kochacie się, jesteście szczęśliwi i nie wyobrażacie sobie bez siebie życia. Mimo tego, czujesz, że w waszym związku zaczyna brakować tego, co było w nim na początku – powiewu świeżości i zakochania. Wiesz, że w wasze codzienne, wspólne życie wkradła się rutyna. Przez nią nie doceniacie swojego towarzystwa tak jak kiedyś, nie ma między wami tak wielkiej namiętności, a wasz związek stało się nieco zbyt przewidywalny… Czy są sposoby by temu zaradzić?

Rutyna pojawia się w wielu, nawet najlepszych i najszczęśliwszych związkach. To następstwo tego, że dwie osoby znają się już na wylot, nie mają przed sobą tajemnic i każdy dzień przeżywają razem. Wiele par boi się tego momentu, w którym uświadamiają sobie, że ich związek stał się monotonny, myśląc że musi on oznaczać koniec związku. Tymczasem zdając sobie sprawę z tego problemu, obie osoby mogą wyciągnąć wiele wniosków, które pozwolą im walczyć z rutyną.

1. ZATĘSKNIJCIE ZA SOBĄ

Życie codziennie i wspólne mieszkanie razem nie dostarcza zbyt wielu okazji by naprawdę za sobą zatęsknić. A przecież to właśnie tęsknota sprawia, że jeszcze mocniej niż zwykle pragniemy być z drugą osobą. Dlatego też, jeśli macie ku temu okazję dajcie sobie od siebie odpocząć – ale nie po to, by przeżyć świetny czas osobno, lecz po to, by mieć okazję do tęsknoty za partnerem. Wystarczy kilka dni, a nawet kilkanaście godzin bez obecności drugiej osoby, byśmy uświadomili sobie, jak bardzo jest dla nas ważna.

2. ZASKAKUJCIE SIĘ WZAJEMNIE

Rutyna nadchodzi w związku także wtedy, gdy dwoje osób zna się na pamięć i… nie potrafi się już niczym zaskoczyć. Być może to jest właśnie wasz problem – jesteście ze sobą tak długo, że nie potraficie wywołać w sobie zdumienia i emocji. Postarajcie się więc zrobić coś, co będzie dla partnera niespodzianką, spełnieniem jego marzeń, czymś zupełnie niespodziewanym. To szansa dla tych, którzy w długim związku stęsknili się już za chwilami szaleństwa i przyjemnością związaną z poznawaniem drugiej osoby. Dlatego też jeśli chcecie zwalczyć monotonię – poznajcie się na nowo.

3. ZNAJDŹCIE CZAS DLA SAMYCH SIEBIE

Być może waszym problemem jest to, że będąc ze sobą już długo utraciliście jakąś część własnego życia. Brak chwil spędzonych samotnie, na własnych sprawach sprawia, że nie macie możliwości złapania chwili oddechu od drugiej osoby. A to wywołuje w was zmęczenie i przesycenie obecnością partnera. Dlatego też powinniście się nauczyć spędzać czas bez siebie, na przykład odwiedzając własnych przyjaciół, czy tez robić to, za czym nie przepada wasz partner. Zobaczycie wtedy i docenicie, jak przyjemnie znów być razem, po czasie spędzonym osobno.

4. ODŚWIEŻCIE WASZE INTYMNE RELACJE

Być może źródło waszych problemów i monotonii w związku tkwi w waszych intymnych relacjach. Często tak bywa, że pary, które są ze sobą wiele lat traktują seks instrumentalnie, bardziej jak małżeński obowiązek, niż efekt wielkiej namiętności. Spróbujcie więc odświeżyć wasze intymne relacje i wprowadzić do waszego życia seksualnego więcej zmysłowości i zaskoczenia. Jak? Przede wszystkim pozwólcie by w wasze życie intymne zdominowała spontaniczność – róbcie to, na co macie ochotę i niekoniecznie tak, jak dotychczas.

5. ZRÓBCIE COŚ, CZEGO JESZCZE RAZEM NIE PRÓBOWALIŚCIE

Wspólne wspomnienia i marzenia niezwykle łączą kochających się ludzi. Wykorzystajcie to i zróbcie coś, czego jeszcze w waszym związku nie było – to podziała na niego odświeżająco. Wspólna wycieczka w nieznane, skok na bungee, czy zapisanie się na kurs tańca towarzyskiego. Niezależnie od tego, co by to było, robiąc coś, czego nie próbowaliście jeszcze nigdy, ani z nikim innym, docenicie więź jaka was łączy. A to sprawi, że zapomnicie o monotonii, dostarczycie sobie mnóstwa wspomnień – a co najważniejsze – pięknych, wspólnych wspomnień.

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player