Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » Gdy przyjaźń damska przeradza się w coś więcej…

Gdy przyjaźń damska przeradza się w coś więcej…

Psychologia i seks, związek | 22.06.2012

Mówi się, że nikt tak nie zrozumie potrzeb jednej kobiety, jak druga kobieta. Z pewnością coś w tym jest i może właśnie dlatego, kobiety często pozwalają sobie na przekraczanie pewnych granic swojej seksualności… Dlaczego kobiety tak bardzo potrzebują swojej bliskości? Co może ofiarować jednej kobiecie druga, czego nie może dać jej mężczyzna?

Każdy człowiek świadomy swojej seksualności dąży do tego, by wzmagać swoje doznania, realizować fantazje, próbować i eksperymentować… Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak zasadnicza różnica w ich seksualności tyczy się stosunku do osób tej samej płci, a dokładniej pewnej seksualnej elastyczności osób heteroseksualnych.

Heteroseksualny mężczyzna nie dopuszcza do siebie myśli o romansie czy nawet pocałunku z innym mężczyzną, natomiast kobieta mają do tego tematu nieco swobodniejsze podejście. W naszej kulturze pocałunek kobiety z kobietą nie wzbudza już żadnych większych emocji, traktowany jest w kategorii zabawy, nawet u kobiet heteroseksualnych nie jest niczym szokującym.

Skąd wynika ta różnica?

Prawdopodobnie dlatego, że seksualność kobiet jest o wiele bardziej elastyczna niż mężczyzn. Nikogo nie dziwi to, że dwie przyjaciółki trzymają się za ręce, dają sobie całusa na powitanie, przytulają się… I tak, jak w przypadku mężczyzn takie zachowanie odbierane jest jednoznaczne, tak wśród kobiet zachowanie to jest zupełnie normalne i powszechnie akceptowane.

Każda kobieta potrzebuje bowiem sporej dawki czułości i zaangażowania emocjonalnego, poza tym kobiety są bardzo wyczulone na dotyk i mocniej na niego reagują. Być może to właśnie stąd bierze się ta bliskość między nimi do której dążą.

Przyjaźń między dwoma kobietami jest czymś nieporównywalnie innym, niż męska przyjaźń. Jest między nimi pewna specyficzna więź, pełna emocji, zaangażowania, podziwu dla drugiej osoby, także i pociągu fizycznego, w końcu mało która kobieta nie zauważa urody drugiej kobiety… A stąd już niedaleki krok od tego, by między dwoma przyjaciółkami pojawiła się chemia, która prowadzi do czegoś więcej.

Kobiety zdają sobie bowiem doskonale sprawę, że druga kobieta może być zupełnie innym partnerem od mężczyzny, bardziej delikatnym, otwartym na swoje potrzeby, czułym. Kobieta, która oddaje się drugiej robi to nie tylko za sprawą tej niesamowitej więzi, ale również z ciekawości – bo przecież robiąc to z kobietą, robi to z kimś na miarę własnej siebie, z kimś kto doskonale ją zna, lepiej od mężczyzny, bo przecież żaden mężczyzna nigdy nie zrozumie kobiety tak dobrze, jak druga kobieta i nie odgadnie jej pragnień.

Okazuje się również, że przyzwolenie na stosunki dwóch kobiet padają także ze strony mężczyzn, często partnerów kobiet, którzy przyznają, że nie mają nic przeciwko kontaktom własnej partnerki z kobietą. Co więcej – dla wielu z nich pocałunek dwóch kobiet, a nawet coś więcej, nie jest wcale równoznaczne ze zdradą, a wręcz przeciwnie, jest dla mężczyzny czymś bardzo podniecającym…

A co, jeśli i ty masz ochotę spróbować czegoś więcej ze swoją przyjaciółką? Pamiętaj, że możesz robić wszystko na co masz ochotę, jeśli tylko druga strona pragnie tego samego, a ty masz pewność, że swoim postępowaniem nikogo nie urazisz, ani nie zranisz. Być może właśnie tego ci potrzeba, by poznać siebie i zaspokoić swoją ciekawość – kto wie, czy dzięki temu twoje życie seksualne nie stanie się lepsze?

 

StrefaKobiety.pl

redakjca@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player