Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » Jak z nim żyć po jego zdradzie?

Jak z nim żyć po jego zdradzie?

Zdrada, kłamstwa i niewierność partnera… Mało której kobiecie udaje się o nich zapomnieć i żyć z mężczyzną jak dawniej. Niewierność pozostawia ślad w naszej psychice i jest wielką rysą na całym związku. Z drugiej jednak strony miłość do ukochanego mężczyzny nie pozwala odejść… Jak żyć, gdy partner zdradzi? Czy taki związek może być szczęśliwy?

Zdrada partnera to najboleśniejsze, co może spotkać kobietę, ze strony mężczyzny. Każdy związek, niezależnie od tego ile trwał, staje przed trudnym momentem, w którym wszystko nagle wydaje się być inne. Kontakty między partnerami stają się chłodniejsze, pojawiają się podejrzenia, a przede wszystkim w gruzach lega budowane przez lata zaufanie. Wielu parom udaje się zapomnieć, a kobietom wybaczyć chwilową słabość partnera. Choć jest to początkowo bolesne, z czasem zamienia się w przykre wspomnienie, które nie jest warte tego, by niszczyć trwającą wiele lat relację. Jak żyć po jego zdradzie?

Dlaczego on zdradził?

Mężczyźni zdradzają z różnych powodów. Dla jednych niewierność to jedynie chwilowa słabość, oderwanie się od stałego związku, chęć poczucia nowości, przerwania rutyny. Zdrada, która jest związana jedynie z popędem fizycznym, to zwykle tylko zwyczajna słabość. Zdecydowanie bardziej bolesna dla partnerki i trudna do zapomnienia jest zdrada psychiczna, której powodem było uczucie, jakie połączyło partnera z inną kobietą. Co było powodem tego, że zakochał się on w innej kobiecie? Zapewne w przypadku każdego niewiernego mężczyzny odpowiedź na to pytanie jest inna. Łączy ich jednak jedno – coś złego musiało dziać się w ich związku, skoro szukali miłości poza nim.

Gdy on chce być z tobą…

Mężczyzna, który zdradził ma tak naprawdę trzy wyjścia – powiedzieć ci o wszystkim, czekając na wybaczenie, zataić to przed tobą i żyć w kłamstwie oraz odejść. Oba pierwsze wyjścia świadczą o tym, że mężczyzna chce być z tobą. Z jakiś powodów, które są znane tak naprawdę tylko jemu wybrał ciebie. Może dlatego, że nie chce niszczyć waszej rodziny, może powodem są wasze dzieci, a może zwyczajnie zrozumiał, że to ty jesteś kobietą którą kocha. W tym momencie już tylko od ciebie zależy, czy dasz mu drugą szansę.

Wybaczyć czy odejść?

To pytanie zadaje sobie zapewne mnóstwo kobiet, których partnerzy dopuścili się zdrady. Pamiętaj, że decyzja, którą podejmiesz powinna być rozsądnie przemyślana i dojrzała. Zwykle gdy dowiadujemy się o zdradzie naszą pierwszą myślą jest myśl o odejściu i porzuceniu partnera. Gdy emocję ochłoną, obok ogromnej bezradności i pustki pojawia się myśl, że to co was łączyło może przecież przetrwać każde niepowodzenie, również tak poważne. Postaraj się podejmować swoje decyzje z wielkim spokojem, bez kierowania się emocjami. Wasz związek może być dalej pełen szczęścia i zaufania, jeśli oboje będziecie o niego walczyć. Pamiętaj, że nie tylko ty powinnaś się starać – przede wszystkim to twój partner powinien walczyć o twoje uczucia, starając się byś zapomniała o tym, czego się dopuścił. Jeśli poczujesz, że mimo tego, że wybaczyłaś mu on i tak oddala się od ciebie – może być to zły znak dla waszego związku.

Jak odzyskać zaufanie?

Życie po zdradzie nie jest łatwe, ale nie jest również niemożliwe. Najważniejsze jest to, byś skupiła się na swoich uczuciach i to nimi kierowała się dalej. Jeśli będzie ci potrzebna przerwa i odpoczynek od partnera – wyjedź, wyprowadź się, znajdź czas dla siebie. Zastanów się na spokojnie, czego ty chcesz i czy chcesz być z nim dalej. Jeśli uznacie, że wasza miłość jest w stanie przezwyciężyć to, co się stało, rozpocznijcie wszystko od nowa. Nie musisz udawać, że nic się nie stało, a jego zdrada cię nie bolała. Masz prawo czuć się zraniona i potrzebować dużo czasu, by to uczucie minęło. Pamiętaj także, że najważniejsze jest by wybaczyć – jeśli ci się to uda, wasz związek przetrwa. Skup się na jego pozytywnych aspektach, na waszej miłości, na wspomnieniach. To pierwszy krok do tego byście znów byli ze sobą bardzo szczęśliwi.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player