Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » Prawda o związku z młodszym partnerem

Prawda o związku z młodszym partnerem

Mówi się, że miłość nie wybiera – nawet, gdy między dwojgiem ludzi występuje inna wiara, przekonania, kolor skóry, wiek… Znaczne różnice wieku między partnerami wciąż wzbudzają kontrowersje – zwłaszcza, gdy to kobieta jest tą starszą… Dowiedźcie się jakie są zalety i wady bycia w związku z młodszym od siebie facetem.


Różnica wieku w związku to zjawisko zupełnie normalne i powszechne. Zaczyna być ono jednak nieco bardziej kontrowersyjne, gdy różnica lat między partnerami wynosi więcej niż tylko rok, dwa, czy 5 lat… Tym bardziej interesujące są związki, w których różnica wieku jest duża – i co ciekawsze – to kobieta ma więcej lat od swojego partnera.

Niektóre kobiety z premedytacją umawiają się z młodszymi od siebie mężczyznami, inne traktują różnice wieku, jako największy problem w swoich związkach. Z pewnością jednak związki takie, choć powszechne, wzbudzają kontrowersje i są źródłem wielu dyskusji. My spróbujemy przyjrzeć się im obiektywnie, wyróżniając najistotniejsze zalety i wady związków kobiet z młodszymi mężczyznami.

Zalety:

Związek z młodszym to dla kobiety druga młodość.

Młodszy parter dla starszej kobiety może stać się najprawdziwszym eliksirem młodości. Spontaniczne randki, komplementy, jego świeższe spojrzenie na świat – to wszystko sprawia, że kobieta czuje się duchowo młodsza, staje się pewniejsza siebie i bardziej otwarta na życie. Im większa różnica wieku między partnerami, tym kobieta ma większą szansę na rozpoczęcie drugiej młodości. Wiele również zależy od spontaniczności samego partnera… na ogół by przypodobać się kobiecie, stara się on traktować ją właśnie w taki sposób by pokochała go za ten powiew świeżości i młodości, który wnosi do jej życia.

Kobieta czuje się atrakcyjna i piękna

Spotykanie się z młodszym partnerem odmładza nie tylko duszę kobiety, ale i jej ciało. By przypodobać się mężczyźnie, kobieta bardziej się stara, jeszcze mocniej dba o swój wygląd, zaczyna poskreślać swoją sylwetkę seksownymi strojami. Uznanie w oczach młodszego partnera podnosi ocenę kobiety, sprawia, że czuje się ona piękna i atrakcyjna.

Młodszy mężczyzna jest bardziej szalony

Z kim jak kim, ale z młodym, pełnym energii mężczyzną ciężko się nudzić… To właśnie sprawia, że związek z młodszym partnerem jest dla kobiety tak bardzo ekscytujący i szalony. Partner wyzwala w niej całą energię, skłania do próbowania nowych rzeczy, zapewniając przy tym swoje nieodzowne towarzystwo. Wiele kobiet przyznaje, że za czasów swojej młodości nie próbowały aż tylu szaleństw ile właśnie… podczas związku z młodszym facetem.

Wielka satysfakcja z seksu

Kobiety, które spotykają się z młodszymi mężczyznami zgodnie przyznają – seks z nimi jest inny, szalony, po prostu bardziej udany! Z czego wynika tak dobre uzupełnianie się w strefie intymnej między kobietą i jej młodszym partnerem? Kobiety potrzebują wielu lat, by dojrzeć do swojej seksualności – najbardziej satysfakcjonujący moment osiągają w wieku 30 – 40 lat. Tym samym, dla mężczyzny wiek taki to ok. 20 – 30 lat… Można więc powiedzieć, że taka różnica wieku między partnerami stwarza idealne warunki dla ich pożycia seksualnego.

Wady:

Różnica wieku może być źródłem nieporozumień

Choć różnica wieku może być źródłem wielu wspaniałych, wspomnianych powyżej sytuacji, może także stać się zalążkiem nieporozumień w związku. Czasem wymagania starszej kobiety mogą się nieco mijać z trybem życia i przyzwyczajeniami młodego mężczyzny. Źródłem konfliktów może być także sytuacja, w której to kobieta ze względu na swój wiek stara się dominować nad partnerem, a nawet matkować mu.

Partnerzy mogą mieć inne spojrzenie na świat

Wchodząc w związek z młodszym mężczyzną warto znać jego światopogląd, marzenia oraz plany, także te dotyczące małżeństwa i zakładania rodziny. Czasem w związkach, w których występuje znaczna różnica wieku, powodem do nieporozumień staje się sytuacja, kiedy to jeden z partnerów dąży do stabilizacji, a drugi zwyczajnie szuka zabawy. Niestety często ten problem dotyka właśnie par, w których kobieta jest starsza.

Ich bliscy mogą tego nie akceptować

Niestety związki starszych kobiet i ich młodszych partnerów wciąż wzbudzają kontrowersję, również wśród ich bliskich. Brak akceptacji otoczenia to problem, który może borykać partnerów w takim związku. Bierze się on z staromodnego jeszcze spojrzenia na świat, według którego to mężczyzna powinien być starszy i bardziej dojrzały od kobiety. Dla na prawdę kochających się parterów żadna z powyższych konsekwencji bycia razem nie powinna jednak mieć wpływu na ich wspólne życie.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  • a co z badaniami ...
    a co z badaniami Instytutu Max Planca, które mówia, ze duża różnica wieku partnera, czy to duzo młodszy mężczyzna, czy starszy, powoduje wzrost przedwczasnej śmiertleności kobiet o 30 %
    09-08-2013 14:51:11
    ~mk74odpowiedz »zgłoś »


Get Adobe Flash player