Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » Sponsoring – coraz częstsze zjawisko u młodych dziewczyn

Sponsoring – coraz częstsze zjawisko u młodych dziewczyn

Psychologia | 14.06.2012
Pogoń za dostatkiem, strach przed czuciem się gorszym od innych, chęć zasmakowania lepszego świata – to tylko kilka powodów, dla których młode dziewczyny decydują się wiązać ze starszymi od siebie mężczyznami na jasno określonych zasadach. On gwarantuje dostatnie życie, ona – swoje towarzystwo. Skoro obydwóm osobom to pasuje, co takiego niebezpiecznego jest w tym układzie?

Zjawisko sponsoringu jest w naszym kraju coraz częstsze i dotyka coraz młodszych dziewczyn. Co sprawia, że dziewczyny decydują się na taki układ? Przede wszystkim zysk finansowy, łatwy i bardzo wysoki zarobek, chęć poznania innego, lepszego świata, presja ze strony otoczenia.

Sponsoring przynosi korzyści obydwóm stronom – mężczyźnie, który płaci młodej dziewczynie za towarzystwo oraz jej samej. To czysta transakcja, która zdaniem wielu osób nie jest niczym złym, gdyż opiera się na jasno ustalonych zasadach, obopólnych korzyści, a przy tym nieangażowania się uczuciowo ani fizycznie w taki układ.

Zjawisko sponsoringu najbardziej obecne jest w dużych miastach, które młodym osobom narzucają pewien styl życia, szczególnie wyraźne jest wśród dziewczyn, które do tych dużych miast przyjechały na studia. Brak opieki rodziców, a zatem wolność, do tego wszystkiego życie na własny rachunek – to kusi dziewczyny, by rozpocząć inne życie. A otoczenie, według którego atrakcyjna dziewczyna to ta, która ma pieniądze i bywa w eleganckim otoczeniu ważnych osób, tylko potęguje chęć do poznania innego życia.

W związku z tym wiele z tych dziewczyn ogłasza się w internecie, a odzew na ogłoszenie o sponsoringu jest bardzo wyraźny. Układ zwykle jest prosty – dziewczyna ofiaruje swój czas w zamian na prezenty, pieniądze, wyjazdy i wakacje w prestiżowych miejscach. Zwykle z początku układ taki nie tyczy się także sfery seksu, jednak z czasem między dwojgiem zaangażowanych w niego osób dochodzi i do tego.

Pozornie więc sponsoring powinien mieć dla młodej dziewczyny same zalety – w końcu ma szansę ona poznać inne życie, zarobić na siebie, wybić się ponad przeciętność. Co więc takiego jest w tych układach co przeraża i przed czym warto ostrzec inne dziewczyny? To, czy dziewczyna jest w stanie „kupić” się za kilka prezentów i inne przyjemności to już kwestia jej moralności, sumienia. Jednak warto przemyśleć to, jak taki sposób życia oddziałuje w przyszłości na jej psychikę.

Przede wszystkim przyzwyczajenie do tak łatwego życia, w którym swoje zachowanie kalkuluje się jak interes, burzy młodej osobie podejście do sfery uczuć, własnych ambicji, możliwości, poczucia własnej wartości.

W świecie takim rola mężczyzny znacznie się spłyca, nie jest on partnerem, a tylko niewiele znaczącym towarzyszem. Za swój czas można kupić wszystko, wszystkie materialne rzeczy przychodzą z łatwością, nie ma więc sensu się starać o nic i dążyć do realizowania swoich marzeń, skoro wszystko można tak łatwo zdobyć.

Dziewczyny takie szybko uczą się, że żeby być kimś należy przede wszystkim bywać w eleganckich miejscach, dobrze się ubierać, znać wpływowych ludzi, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. A ten sposób myślenia niestety szybko odbija się na psychice młodej osoby, dla której tak szybko przestaje być ważne kim jest, a co ma.

A to nigdy nie pozostaje bez znaczenie da dalszego życia osoby, która kiedyś zdecydowała się na taki krok. Ale o tym, czy warto każdy musi odpowiedzieć już sobie sam, każdy ma bowiem inne wartości w życiu, którymi się kieruje, warto jednak pamiętać, że jeśli choć raz się zaangażuje w taki związek, ślad po nim zostaje do końca życia.

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

 • Mnie też sponsoru...
  Mnie też sponsoruje pewien miły Pan. Znalazłem go na wspomnianym w Newsweeku artykule portalu zwanym www.ladyvip.pl/sponsoring/
  06-09-2012 21:25:50
  ~Kamilaodpowiedz »zgłoś »


 • o dziwoja moge si...
  o dziwoja moge sie pochwalic że poznałam swojego faceta na www.fifubu.com, początkowo znajomoscopierała sie na sponroingu póxniej jednak coś zaiskrzyło, wartopróbowac;)
  23-05-2014 13:09:32
  ~annapsodpowiedz »zgłoś »


Get Adobe Flash player