Jesteś tu:  Psychologia i seks » Psychologia » Związek » Walentynki - celebrujcie Wasze święto!

Walentynki - celebrujcie Wasze święto!

Związek | 08.02.2013

14 luty to wspaniała okazja dla każdej zakochanej pary, by świętowała swój dzień – dzień zakochanych. Okazja sprzyja wręczaniu sobie miłych upominków i spędzeniu romantycznego dnia w swoim towarzystwie. Dowiedz się skąd na świecie i w naszym kraju wzięła się tradycja obchodzenia Walentynek.

Historia Święta Zakochanych sięga czasów średniowiecznych, a jej zalążki mają swoje źródło w Europie Zachodniej. Jego patronem jest legendarny duchowny święty Walenty. Początkowo święto to miało znaczenie ściśle religijne i przyjęło się głównie w krajach anglosaskich, a następnie w Ameryce Północnej. W Polsce Walentynki zdobyły popularność w latach 90, jako święto, które mimo swej zachodniej i amerykańskiej tradycji, cieszy się ogromną sympatią wśród wszystkich zakochanych par.

Walentynki obchodzone są na świecie jednocześnie, w dniu 14 lutego. To dzień mówienia o swojej miłości, wysyłania sobie życzeń i podziękowań, pisania wierszyków i obdarowywania się prezentami. Cała atmosfera walentynek pozwala nam w tym wyjątkowym dniu na nowo cieszyć się z bycia z ukochaną osobą. Okazywanie sobie miłości w tym dniu jest więc najbardziej wskazane i należy do wspaniałej tradycji, którą warto krzewić.

Razem ze swoim partnerem możecie obchodzić wasze Święto Zakochanych na dowolny sposób. Powszechnie przyjęło się, że zakochani kupują sobie drobne upominki – jest to bardzo miły i czuły gest. Prezentem dla mężczyzny może być jakiś męski drobiazg, na przykład bilet do kina, słodycze, czy też bilet na koncert ulubionego zespołu.

Kobietom zwykle podarowuje się kwiaty i biżuterię. Niezależnie od płci, bardzo miłym gestem jest obdarowanie swojej drugiej połówki walentynką – czyli kartką ozdobioną w charakterystyczne dla tego święta serduszka i wyznania miłości. Własnoręcznie ułożone życzenia, podziękowania czy wierszyk sprawią wiele radości ukochanej osobie i będą dla niej znakiem, że mimo upływu lat jest dla nas ciągle ważna i kochana. Mężczyźni nie powinny także zapomnieć o obdarowaniu swojej ukochanej kwiatami – przyjęło się, że bukiet krwistoczerwonych róż to niezbędny atrybut walentynkowej randki.

Popularne stało się także spędzanie Święta Zakochanych poza domem: najczęściej wybieranymi sposobami na uczczenie Walentynek jest wyjście do kina, bądź na romantyczną kolację. Na szczęście różnego rodzaju instytucje wychodzą ludziom naprzeciw i ułatwiają zorganizowanie walentynkowego spotkania: lokale są odpowiednio ozdabiane, organizują także wieczory specjalnie.

Spędzenie Walentynek zależy od was i waszych upodobań, najważniejsze jest jednak, byście w tym dniu przede wszystkim myśleli o sobie i o waszym święcie, a nie o prezentach, czy dekoracjach.

A co jeśli nie macie drugiej połówki w dniu zakochanych?

Wszystko przed wami. Zamiast zaszyć się w domu i spędzać ten dzień samotnie, każda osoba bez pary może wybrać się na imprezę walentynkową dla singli, czy specjalne spotkania. I przy takich okazjach można spotkać osoby, które nie chcą spędzać walentynek w pojedynkę.

 

Anna Jany

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player