Jesteś tu:  Psychologia i seks » Seks » Problemy seksualne » Dlaczego kobiety udają orgazm

Dlaczego kobiety udają orgazm

Satysfakcjonujący seks to coś, co odpręża obydwoje partnerów i zacieśnia więź między nimi. Niestety wiele kobiet dobrowolnie rezygnuje z satysfakcji lub nie dąży do niej i udaje orgazm. Dlaczego kobiety nie potrafią osiągać spełnienia podczas zbliżeń? A może udają orgazm tylko ze względu na partnera?

Każde zbliżenie partnerów ma swoje zakończenie – idealnie, gdy jest satysfakcjonujące dla obydwojga osób, gorzej, gdy tylko jedno z nich osiągnie orgazm. Brak satysfakcji sprawia, że seks zamiast łączyć i cieszyć partnerów, pozostawia za sobą nieprzyjemny niedosyt i rozczarowanie dla tej osoby, dla której nie był pełny.

DLACZEGO KOBIETY UDAJĄ ORGAZM?

Wiele kobiet deklaruje, że z osiąganiem orgazmu podczas stosunku nie ma problemu – niestety spora część pań przyznaje, że satysfakcjonujący seks zna tylko z filmów i opowieści przyjaciółek, natomiast sama nigdy go nie doznała. Przyczyn braku orgazmu lub problemów z jego osiągnięciem jest mnóstwo – czasem tkwią one w psychice kobiety i jej blokadzie przed pełnym rozluźnieniem się, czasem sprawy mają swoje źródło w braku starań ze strony partnera i traktowaniu seksu w zbyt mechaniczny sposób.

Udawanie orgazmu nie jest wcale trudne – wiele kobiet opanowało to do perfekcji. Pytanie jednak, czy warto udawać i świadomie rezygnować z satysfakcji, czy może lepiej zawalczyć o swoją przyjemność i dążyć do tego, by coś zmienić w swoim życiu seksualnym?

DLACZEGO KOBIETA UDAJE ORGAZM?

  • nie chce zrobić partnerowi przykrości i rozczarować go, w obawie że uzna ją za oziębłą. Woli udawać, niż przyznać się, że seks nie był satysfakcjonujący.
  • traktuje seks mechanicznie, nie zależy jej na odczuwaniu przyjemności, dlatego udaje, by dać do zrozumienia partnerowi, że czuje się zaspokojona i seks można zakończyć.

Jakakolwiek jest przyczyna – każde rozwiązanie jest złe, ponieważ dla partnerki seks przestaje być satysfakcjonujący, a stanowi jedynie rozczarowanie. Natomiast partner, który nie ma świadomości, że jego partnerka ma problem z orgazmem, nie dąży do poprawy jakości ich wspólnego życia seksualnego. Jednym słowem zatacza się błędne koło, które z seksu zaczynia czynić jedynie partnerski obowiązek.

SKĄD SIĘ BIORĄ PROBLEMY Z ORGAZMEM?

Pójście ze sobą do łóżka nie oznacza, że współżycie musi zakończyć się orgazmem – jednak dobrze, jeśli by tak było. Najważniejsze jest jednak to, co ma miejsce między partnerami, a więc więź i bliskość, a także namiętność, która pobudza tak mocno, ze ułatwia osiąganie satysfakcji. Jeśli jej nie ma, automatycznie seks przestaje sprawiać taką przyjemność i pobudzać tak mocno, by umożliwić szczytowanie.

Problemy z orgazmem są więc efektem tego, że życie seksualne nie jest tak satysfakcjonujące  jak być powinno. Może to zmienić jedynie dwójka partnerów, wspólnymi działaniami i chęciami. Ona powinna być otwarta i pewna swoich pragnień, on – cierpliwy, wyrozumiały i chętny do eksperymentów.

DLACZEGO KOBIETA NIE MA ORGAZMU?

  • bo nie wie, co to orgazm. Nigdy go nie przeżyła, nie zna dobrze swojego ciała, nie wie co sprawia jej największą przyjemność. By wiedzieć, co sprawia jej największą satysfakcję musi poznać swoje ciało na nowo – najlepiej wraz ze swoim partnerem.
  • nie potrafi szczytować, bo... nie wie jak. Niewiele kobiet potrafi osiągnąć orgazm podczas normalnego stosunku – większości kobiet potrzebna jest dodatkowa stymulacja łechtaczki, piersi, namiętne pocałunki – czyli wszystko to, co podnieca ją i sprawia ogromną przyjemność.

JAK SOBIE PORADZIĆ Z BRAKIEM ORGAZMU?

Przede wszystkim najważniejsze – przestać udawać i otwarcie powiedzieć swojemu partnerowi, że masz z tym problem. On z pewnością będzie zdziwiony, może mieć nawet pretensję („Przecież mówiłaś, że zawsze masz orgazm!”), jednak powinien znać prawdę, jeśli w waszym życiu seksualnym ma się coś zmienić.

Musicie podejść do tematu seksu bardziej sensualnie, namiętnie i uczuciowo – pomyślcie, że dopiero poznajecie siebie nawzajem, swoje ciała, odkrywacie siebie na nowo. Powiedz swojemu partnerowi gdzie chciałabyś być dotykana, co sprawia ci największa przyjemność, poeksperymentujcie z pozycjami, do granic możliwości przedłużajcie grę wstępną. Jeśli dalej będziesz miała problemy z orgazmem nie poddawajcie się, lecz szukajcie rozwiązań dalej – być może lepiej pobudzasz się np. podczas seksu oralnego?

Eksperymenty i wspólne szukanie dodatkowych doznać pozwolą tobie i twojemu partnerowi otworzyć się na nowo i sprawi, że wasz seks stanie się lepszy. Pamiętaj, że wymaga to cierpliwości i wytrwałości – ale zapewniamy, że czekanie ci się bardzo opłaci!

 

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player