Jesteś tu:  Psychologia i seks » Seks » Psychologia » Seks w internecie…dlaczego go tam szukamy?

Seks w internecie…dlaczego go tam szukamy?

Seks, psychologia | 11.07.2012

Co łączy internet z seksem? Internet pozwala nam na anonimowe szukanie i spełnianie swoich fantazji, na odnajdywanie osób o podobnym temperamencie, w końcu na nawiązywaniu z nimi wirtualnych, seksualnych znajomości… Dlaczego tak chętnie szukamy w internecie seksu? Czy może w tym tkwić jakaś pułapka?

Osoby lubiące seks i świadome swojej seksualności szukają wciąż nowych wrażeń, inspiracji, miejsca spełniania swoich fantazji. A największe możliwości w tej materii daje internet – jest on bowiem źródłem różnego rodzaju serwisów poświęconych tej tematyce, czatów i forum na których można podyskutować z innymi osobami lubiącymi te same formy seksu, mającymi te same pragnienia. Czy jest w tym coś złego? Zdecydowanie nie, jeśli… nie zatracamy przy tym granicy pomiędzy tym co realne, a wirtualny, innymi słowy, jeśli internetowy świat seksu nie przysłania tego prawdziwego.

Seks w internecie… dlaczego go tam szukamy?

Z wielu powodów – seksu w internecie jest po prostu mnóstwo, znajdziemy go wszędzie, czy to na portalach, forach, czy na czatach. Przy tym wszystkim internet gwarantuje nam anonimowość, która pozwala na zgłębianie swoich fantazji, także z innymi osobami, które mają podobny temperament. Internet wzmaga więc seksualną otwartość, pozwala łamać pewne tematy tabu, krótko mówiąc temat seksu w internecie nie ma tajemnic. To sprawia, że szukamy go więcej, odważniej, coraz mocniej w niego zgłębiamy… I póki służy on poprawianiu jakości swojego życia seksualnego z partnerem lub stanowi inspirację, nie ma w tym naprawdę nic złego, czy groźnego.

Problem może zacząć się wtedy, kiedy to, co znalezione w internecie zamiast inspirować, pochłania tak mocno, że przestaje istotne być to, co realne, a bardziej podnieca to, co znalezione na ekranie komputera. Wtedy też nietrudno o zatracenie w wirtualnym świecie seksu – czy to w samotności, czy to szukając w nim osób o podobnych do siebie upodobaniach.

Cyberseks – czysta przyjemność, czy wirtualna pułapka?

Najczęściej poszukiwania te sprowadzają się do jednego – cyberseksu. Dla jednych jest od czymś niepojętym i zaburzającym definicję współżycia, inni uważają cyberseks za wspaniałą odskocznię od codzienności, a nawet od seksu ze swoim partnerem z realnego życia, który przestaje spełniać dotychczasowe oczekiwania.

Czy może w nim tkwić jakaś pułapka?

Wszystko zależy od tego, jaki stosunek ma się do tematyki cyberseksu. Niewinny flirt, czy rozmowa o zabarwieniu erotycznym może faktycznie pobudzać, a fantazje w niej zawarte skłaniać  do przenoszenia do życia realnego. A to znacząco może poprawić jakość życia seksualnego… Ale rezygnowanie z seksu ze swoim partnerem, na rzecz szukania przygód wirtualnych z przypadkowymi osobami na czatach czy forach – może stać się prawdziwą pułapką. Cyberseks łatwo bowiem wciąga, seks w internetowym świecie staje się szybki, prosty, nie wymaga żadnego zaangażowania uczuciowego, ani wysiłku ze zdobywania drugiej osoby. Czy tak jest w życiu realnym? Jest zupełnie odwrotnie, o czym z czasem trudniej jest sobie przypomnieć.

Seks, a internet – dobre i złe strony

Powszechność seksu w internecie może mieć dobre i złe strony. Z pewnością na plus jest tu możliwość inspirowania się, szukania nowych wrażeń, które później można wcielać w życie ze swoim partnerem. Z kolei osoby samotne mogą szukać w nim nowych wrażeń, które zastępują im realne kontakty, których brak ze względu na brak partnera. I póki taka jest rola internetu w życiu seksualnym można tylko cieszyć się z jego obecności. Ale gdy świat seksu zamyka się w wirtualnym świecie i nie dopuszczamy go do życia codziennego, wtedy też powinna zapalić się nam czerwona lampka. Warto pamiętać, że jak szybko to uzależnia.

I kolejna rzecz, którą warto wziąć sobie do serca – internet pozwala na anonimowość i jeśli chcemy czuć się w nim bezpiecznie uważajmy na nią. Po pierwsze, warto uważać na to, co i gdzie się upublicznia (np. swoje intymne zdjęcia), jakie informacje przekazujemy innym osobom, na jakie strony wchodzimy. Nie trudno bowiem unieść się chwili, a później tego mocno żałować. Seks w internecie może cieszyć i inspirować, ale pamiętajmy, że to ten prawdziwy przynosi największa satysfakcję i radość. 

 

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

    Get Adobe Flash player