Jesteś tu:  Rozrywka » Czas wolny » Aktywny wypoczynek » Taniec - twój sposób na wolny czas

Taniec - twój sposób na wolny czas

Czy istnieje jeden sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę, który jednocześnie jest dobry dla twojej kondycji? Jeśli dodamy, że możesz połączyć go z randką, lub ze spotkaniem z najlepszą przyjaciółką zabrzmi jeszcze ciekawiej… To taniec – wspaniały pomysł na relaks, wysiłek i wspaniałą zabawę w jednym.

Zajęcia z tańca zdobywają wśród nas coraz większą popularność – głównie za sprawą licznych programów o tematyce tanecznej. Ludzie zafascynowani tym, co mieli okazję oglądać na szklanym ekranie sami pragną przekonać się jak to jest tańczyć. W chwili obecnej zapisanie się do szkoły tanecznej nie stanowi żadnego problemu – w każdym większym mieście jest kilka, a nawet kilkanaście takich szkół.

Każda większa szkoła tańca ma zróżnicowaną ofertę, która może być zaadresowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy, dla osób młodszych i starszych, dla singli i tańczących we dwoje. Różne są także rodzaje oferowanych zajęć, ze względu na rodzaj tańca – do wybory mamy na przykład taniec nowoczesny, taniec towarzyski oraz różnego rodzaju tańce specjalistyczne, takie jak hip hop, dance hall, czy taniec brzucha.

Twój wybór powinien być uzależniony od renomy danej szkoły, twojego miejsca zamieszkania (tak, by było ci wygodnie dojeżdżać na zajęcia), oraz interesujących cię zajęć. Ważne, byś podjęła decyzję także w oparciu o to, czy będziesz na nie uczęszczać sama, czy z kimś – taniec towarzyski z partnerem na pewno sprawi ci więcej przyjemności niż samej, z kolei na przykład taniec brzucha lepiej ćwiczyć z przyjaciółką, bądź samej w damskim gronie.

Ceny zajęć są bardzo zróżnicowane, zależne są między innymi od renomy miejsca, rodzaju zajęć i ilości osób w grupie. Generalnie jednak powinnaś się liczyć z kosztem kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, za zajęcia trwające zwykle godzinę lub dwie w tygodniu.

Nauka tańca, poza wielką przyjemnością, którą sprawia ma także wiele innych korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość stracenia na wadze oraz znaczne poprawienie swojej kondycji. Do tego, że regularne treningi i aktywność sportowa jest ważna dla twojego zdrowia i pozwala schudnąć na pewno nie musimy cię przekonywać. Nabywasz także nową umiejętność, która połączona z pewnością siebie, jaką zdobywasz w tańcu sprawia, że na wszelkich imprezach możesz czuć się pewniej na parkiecie. Ponadto wszystko przede wszystkim świetnie się bawisz. Jeśli wybierasz się na zajęcia z partnerem, czy przyjaciółką macie okazje spędzić świetnie wspólny czas, który dodatkowo was do siebie zbliży. A co jeśli idziesz sama? Na pewno masz szansę poznać nowych ludzi, o wspólnej pasji. Być może właśnie ta pasja połączy cię z kimś nie tylko na parkiecie?schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player