Jesteś tu:  Rozrywka » Czas wolny » Relaks » Odkryj sposób na wyrażanie własnej siebie

Odkryj sposób na wyrażanie własnej siebie

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, przepełniając dni licznymi obowiązkami, a zapominając o chwilach spędzanych tylko na własnych sprawach i przyjemnościach. Tymczasem naprawdę warto poświęcić trochę czasu tylko dla siebie, dla swoich przemyśleń i spraw, które pozwalają nam samym zajrzeć w głąb własnych myśli, porządkując je i harmonizując.

Na pewno nie jedna z was, jako mała dziewczynka prowadziła pamiętnik. Zazwyczaj czytany po kilku, a nawet kilkunastu latach wywołuje ogromny uśmiech na twarzy i przywołuje dawno już zapomniane wspomnienia. Takie pamiątki z dawnych lat pozwalają nam spojrzeć na siebie pod innym kątem, często bardziej krytycznym, zauważając zmiany, jakie zaszły w nas samych. Taka analiza własnych myśli i odczuć jest potrzebna, może nawet bardziej, także w dorosłym życiu, przepełnionym nowymi emocjami.

Wyrażanie tych właśnie emocji pozwala nam oczyścić swój umysł od natłoku myśli, zagłębić się w nie, a przy tym przyglądać się im z większym dystansem. Jak zatem sprawić, by analizowanie własnych myśli, uczuć i pragnień połączone było z równoczesną przyjemnością i samorealizacją?

Doskonałym połączeniem tych właśnie zalet wyrażania własnych uczuć jest pisanie. Może ono przybierać różne formy - od prowadzenia pamiętnika, bloga internetowego, czy tworzenia własnych wierszy. Od ciebie samej zależy, która z tych form jest dla ciebie najodpowiedniejsza, z uwzględnieniem, czy chcesz by ktoś jeszcze czytał to, co piszesz, czy chcesz zachować te treści tylko dla siebie.

Jeśli chciałabyś dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, na różnorodne tematy, w tym te o twoich odczuciach możesz podjąć się prowadzenia bloga internetowego. Sposób prezentowania zamieszczanych w nim treści jest zupełnie dowolny - mogą to być ulubione fragmenty filmów, twoje przemyślenia, opowiadania, a nawet zdjęcia. Blogi zyskują coraz większą popularność w sieci, a ich właściciele nie dość, że stają się rozpoznawalni w internecie, mogą także zarabiać pieniądze na reklamach umieszczanych na swoich stronach. Stanowi to, zatem świetne połączenie przyjemności wynikającej z wyrażania siebie, pokazywania swoich myśli innym oraz dobrej zabawy, którą przynosi kontakt z innymi ludźmi myślącymi podobnie do ciebie.

Jeśli jednak jesteś osobą, która nie chce uzewnętrzniać się tak bardzo, a myśli raczej o przelewaniu na papier myśli tylko dla siebie, pomyśl o prowadzeniu pamiętnika. Takie "wylewanie" uczuć z siebie niezwykle pomaga nabrać dystansu do tego, co się dzieje, odkrywać własne myśli i pragnienia. Podobnie jest z wierszami - pisanie ich pozwala oczyścić własną duszę z nadmiaru emocji. Nie musisz z nikim się nimi dzielić, nikomu pokazywać, wystarczy, że będziesz je pisała wtedy, gdy odczujesz taką potrzebę. Tematyka może być dowolna, jednak z czasem przekonasz się, co tak naprawdę zaprząta twoje myśli, z czym sobie nie radzisz, bądź co sprawia ci radość.

Najistotniejsze w tego typu zadaniach, które sobie stawiasz jest ciągłe zastanawianie się nad własnymi emocjami, uzewnętrznianie ich i odkrywanie tym samym, co się czuje i co się myśli. Gdy emocje te opadają wszystko to, co przelałaś na papier pozwala ci nabrać dystansu do pewnych spraw, analizować własne uczucia i przemyślenia. Tym samym jest to świetna okazja to poświęcenia chwili samej sobie, na sprawach, które potrafią sprawić dużo przyjemności.

Nie każdy jednak potrafi, lubi czy chce pisać - i nie jest to absolutnie nic złego. Istnieje wiele innych sposobów na wyrażanie własnych uczuć i emocji, które sprawdzają się tak samo dobrze, przynosząc ulgę umysłowi. Ważne, byś robiła to, co naprawdę kochasz i to, co sprawia ci wielką przyjemność - może być to taniec, sporty, szycie, czy gotowanie. Każda z tych dziedzin robiona w sposób naturalny, wychodzący sam z siebie pozwala na spędzenie kilku chwil we własnym towarzystwie, odkrywaniu swoich upodobań i pragnień. Od ciebie zależy, co zrobisz ze swoim życiem, jak będziesz odnosić się do swoich własnych uczuć - my zachęcamy, byś wyrażała je całą sobą, zastanawiając się nad tym, co tobą kieruje, co myślisz, co chcesz w sobie zmieniać, czego ci brakuje i co możesz zrobić by żyć jeszcze szczęśliwiej.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player