Jesteś tu:  Ślub » Obyczaje ślubne » Przesądy, zwyczaje i zabawy weselne

 
Romantyczna noc poślubna
Ślub, wesele…a potem zwieńczenie tych pięknych chwil romantyczną i upojną nocą poślubną. Aby noc miała wyjątkowy charakter warto zadbać o atmosferę miejsca, w którym spać będzie para, spędzająca ze sobą pierwszą noc jako małżeństwo.
czytaj więcej
Zabawy na przyjęciu weselnym
Jeszcze 10 lat temu niemal żadne wesele nie odbywało się bez zabaw. Niektóre z nich nie tylko nie były śmieszne, ale również wprawiały niektórych gości w niemałe zakłopotanie. Nie każdy bowiem lubił siadać na balonie, tańczyć z bananem w ustach...
czytaj więcej
Wesele tematyczne czy tradycyjne?
Wesela tematyczne za granicą są bardzo powszechne, podczas gdy w Polsce ciągle królują wesela tradycyjne. Jeśli jednak macie pomysł na swoje wesele i widzicie temat przewodni, który idealne do was pasuje – możecie wyłamać się poza sztywne ramy...
czytaj więcej
Obsypywanie Młodej Pary

Wychodzicie z Kościoła, trzymacie się za ręce, a przed budynkiem czeka na was tłum ważnych dla was ludzi - rodziny, przyjaciół, znajomych. Wszyscy biją brawa i rzucają płatkami, ryżem lub drobnymi pieniędzmi - a to wszystko na wasze szczęście.

czytaj więcej
Ślubne przesądy cz.2.

W ślubne przesądy częściej wierzą kobiety, dlatego wiele z nich wiąże się z wyglądem Panny Młodej. Choć szczęście w tym dniu jest pewne - warto mu trochę dopomóc.

czytaj więcej
Ślubne przesądy cz.1
Jak ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami, również ze ślubem związanych jest wiele zarówno starszych, jak i nowszych przesądów. Czy warto w nie wierzyć? Oczywiście, lepiej nie, choć dobrze poznać kilka z nich, aby ewentualnie się zastosować.
czytaj więcej