Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Formalności

 
Ślub humanistyczny - dowiedz się, na czym polega!
Czym dokładnie jest ślub humanistyczny? Jak wygląda w świetle prawa? Jak wygląda ceremonia? Dowiedź się więcej.
czytaj więcej
Pieniądze, a małżeństwo. Lepsze osobne, czy wspólne?
Kwestia pieniędzy to temat, którego wiele par stara się nie poruszać zbyt często. Pobierając się, powinniście przemyśleć kwestię finansów, a przede wszystkim to, czy chcecie by były one wspólne, czy też osobne.
czytaj więcej
Lista formalności, które musicie załatwić po ślubie
Lista formalności, które dotyczą ślubu jest niewątpliwie bardzo długa…. Zarówno przed nim, jak i po nim czeka wam załatwianie i podpisywanie mnóstwa dokumentów. Przyjrzyjmy się jednak tym, za które należy się zabrać po uroczystości ślubu.
czytaj więcej
Narzeczeństwo za granicą, ślub… w Polsce!
Wiele par przebywających na emigracji nie wyobraża sobie pobrania się poza granicami swojej ojczyzny. Choć w obcym kraju żyje im się dobrze, swój ślub chcą wziąć w Polsce. Jak poradzić sobie z organizacja na odległość?
czytaj więcej
Ślub z obcokrajowcem - krok po kroku
Jeszcze do nie tak dawna śluby z osobami z obcego kraju nie były tak popularne, obecnie - są na porządku dziennym. By dokonać w pełni ślubnych formalności należy wypełnić szereg dokumentów. Jakich? Dowiedz się krok po kroku.
czytaj więcej
Homoseksualne małżeństwo - gdzie jest możliwe?
Homoseksualizm jest w Polsce wciąż tematem tabu, podobnie jak wciąż nielegalizowane, homoseksualne małżeństwa. W jakich krajach pary tej samej płci mogą zawrzeć związek małżeński? Jakie przysługują im prawa?
czytaj więcej