Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Oprawa muzyczna » Pierwszy taniec - czy warto robić z niego „Taniec z gwiazdami?”

Pierwszy taniec - czy warto robić z niego „Taniec z gwiazdami?”

Pierwszy taniec to chyba najbardziej romantyczna chwila podczas całego wesela. Wtedy też wszyscy goście skupiają na was swoją uwagę i przyglądają się temu, jak tańczycie ze sobą po raz pierwszy, jako małżeństwo. Z pewnością chcecie więc by moment pierwszego tańca zapadł waszym gościom głęboko w pamięć i staracie się jak najbardziej urozmaicić wasz „występ”. Jednak przesada w tej kwestii może przynieść odwrotny skutek – wasz taniec zamiast przypominać romantyczną chwilę, zacznie przypominać taneczne show.

Pierwszy taniec to bardzo ważny element wesela, który rozpoczyna całą, weselną zabawę. Przy okazji jest świetną okazją by w pełnej krasie zaprezentować swoim gościom siebie i swoją świeżo poślubioną żonę lub męża. Narzeczeni biorą sobie do serca powagę chwili i starają się urozmaicić wesele jak najbardziej wyjątkowym tańcem. Czy jednak w tej kwestii odważny i niespotykany występ taneczny młodej pary wypada lepiej od skromnego, subtelnego pierwszego tańca?

Przede wszystkim warto zastanowić się, na jakie rozwiązania decydują się obecnie przyszłe małżeństwa. Niezwykle popularne i niemal obowiązkowe dla każdej pary narzeczonych jest obecnie zaliczenie kursu tańca, przygotowującego do wesela.  I o tyle o ile w przypadku narzeczonych kompletnie nieradzących sobie z tańcem ma to sens, o tyle w przypadku par marzących o występie rodem z telewizyjnego show, rozwiązanie to może przynieść jedynie niekorzyść.

Warto się bowiem zastanowić, jaki jest główny sens pierwszego tańca. Czy goście chcą podziwiać kochające się, świeżo upieczone małżeństwo, które kołysze się subtelnie do romantycznej piosenki, czy chcą oglądać i oceniać popisy taneczne młodej pary? Zdecydowanie pierwsze rozwiązanie ma większy sens, nadaje chwili większej wyjątkowości, a w pamięci gości weselnych pozostaje pięknym, romantycznym wspomnieniem. Nie sugerujemy oczywiście, że kurs tańca weselnego jest czymś złym i należy z niego rezygnować. Należy jednak podejść do niego z dystansem, skupiając się głównie na tym, by ładnie i z gracją zaprezentować się w tańcu, niż wyuczyć się gotowego układu tanecznego na pamięć.

Podobnie sprawa ma się odnośnie piosenek, do których młoda para tańczy swój pierwszy, małżeński taniec. Lista tradycyjnych, polskich utworów jest długa i dostarcza nam mnóstwa rozwiązań, które przypadną do gustu zarówno młodej parze, jak i ich gościom. Szukanie piosenki do pierwszego tańca wśród zagranicznych utworów również jest dobrym pomysłem, byleby tylko wybrać utwór powolny, delikatny i z tekstem o szczęśliwej miłości.

Wszelkie pomysły o urozmaicaniu swojego pierwszego tańca profesjonalnymi krokami, czy oryginalną, szybką muzyką lepiej jest chyba dokładnie przemyśleć. Robienie z takiej chwili show nieco traci na uroku i sprawia, że większość oczu skupia się na waszych umiejętnościach i oprawie tańca, niż nad jego symboliką. A przecież ona jest właśnie najważniejsza – zarówno w jego trakcie, jak i podczas całego wesela.

 

Anna Jany

e-PortalSlubny.pl

redakcja@e-portalslubny.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu