Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Ślubny savoir-vivre » Weselne podziękowania dla rodziców

Weselne podziękowania dla rodziców

Wasi rodzice to z pewnością najważniejsi goście na waszym ślubie. Dlatego też zadbajcie o to, by czuli się na nim wyjątkowo i wiedzieli, jak bardzo jesteście wdzięczni za ich zaangażowanie w organizację waszej uroczystości. Z pewnością w wyrażaniu waszych uczuć pomogą wam specjalnie podziękowania dla rodziców. Jak i w jakim momencie wesela je zorganizować? Co możecie podarować waszym rodzicom w ramach podziękowań?

Podziękowania dla rodziców młodej pary bardzo silnie zakorzeniły się w naszej weselnej tradycji. Jest to niewątpliwie bardzo miły gest, który sprawia wiele przyjemności i dostarcza mnóstwa wzruszeń zarówno rodzicom młodej pary, jak i im samym. Zwykle pary młode decydują się na organizację podziękowań w trakcie wesela, dla innych najbardziej odpowiednim momentem jest błogosławieństwo lub uroczyste spotkanie z rodzicami po ślubie.

Zdecydowanie jednak dla rodziców młodej pary najprzyjemniej usłyszeć podziękowania w trakcie wesela. Tradycyjnie moment ten przypada około północy, tuż po oczepinach. Niektóre młode pary decydują się wygłosić swoje podziękowania również tuż po przybyciu na salę weselną lub po pierwszym tańcu.

Jeśli już zdecydujecie się na odpowiedni moment wygłoszenia podziękować dla rodziców, skupcie się na zaplanowaniu dokładniej tej jakże ważnej chwili. Najważniejsze jest to, by wasi rodzice byli razem i w miarę możliwości, by przy momencie tym byli obecni także pozostali goście. Odpowiednio wcześniej przed weselem przygotujcie sobie słowa, które będziecie chcieli przekazać rodzicom.

Zawrzyjcie w nich waszą wdzięczność, miłość i podziękowania za wszystkie lata wychowania oraz uczucia, którymi was darzą. Sami również wyraźcie to, jak bardzo ich kochacie. Postarajcie się, by każde z was podziękowało zarówno swoim rodzicom, jak i teściom – jest to bardzo mile widziane podczas tak ważnej chwili.

Zobacz piosenki, przy których możecie zatańczyć z rodzicami!

Moment podziękowań to nie tylko pełne emocji słowa – ważne jest również to, byście ofiarowali swoim rodzicom jakiś podarunek, który podkreśli waszą wdzięczność. Zwykle na taką okazję wybiera się specjalnie, bardzo osobiste i wyjątkowe prezenty, na przykład z wygrawerowanymi imionami rodziców, bądź tekstem podziękowań.

Wiele tego typu prezentów na okazję podziękowań znajdziecie w sklepach internetowych lub specjalistycznych sklepach ślubnych. Najlepiej sprawdzają się zdecydowanie osobiste pamiątki, takie jak na przykład fotoalbum, w których będzie mnóstwo waszych fotografii , najpierw z dziecinstwa aż po moment, w którym sie poznaliście. Taki prezent na pewno bardzo wzruszy waszych rodziców i będzie wspaniałą pamiatką równiez dla następnych pokoleń.

Taki album możecie wykonać praktycznie sami. Wystarczy, że zbierzecie Wasze ślubne fotografie, zeskanujecie je i przy pomocy specjalnego programu ułożycie zdjecia tak, aby stworzyły piękną całość.

Ściągnij program

Taki gotowy plik przesyłacie do specjalistycznej firmy (np. Fotojoker http://www.odbitki.fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html) i wybieracie rodzaj okładki. Mogą to oczywiście wykonać za Was. Koszt takiego albubu zaczyna się od 100 zł.

Nieodłącznym elementem prezentu są również bukiety dla rodziców. Absolutnie jednak nie mogą być to kwiaty, które otrzymaliście od swoich gości. Przygotujcie dla swoich rodziców specjalnie bukiety, możliwie takie same. Jeśli chcecie by różniły się od siebie wybierzcie inne barwy kwiatów i dekoracji – na przykład panna młoda może swoim rodzicom ofiarować różowy bukiet, a pan młody niebieski.

Oprócz prezentów oraz kwiatów niezwykle ważna jest otoczka, która będzie towarzyszyła tej chwili. Wspaniałym pomysłem na zaskoczenie rodziców jest przygotowanie dla nich specjalnej niespodzianki. Może to być na przykład pokaz slajdów z waszymi zdjęciami z okresu od dzieciństwa, aż po narzeczeństwo lub wasze zdjęcia z rodzicami. Taka niespodzianka z pewnością bardzo ich wzruszy i będzie dla nich wspaniałą pamiątką na długi czas.

Nie zapominajcie również o oprawie muzycznej – niech w momencie podziękowań wasz zespół lub DJ puści spokojną, melodyjną muzykę. A po niej obowiązkowo utwór „Cudownych rodziców mam”, który w każdym rodzicu wywołuje podobne wzruszenie.

 

Anna Jany

e-PortalSlubny.pl

redakcja@e-portalslubny.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu