Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Świadkowie » Piękne wesele za małe pieniądze

Piękne wesele za małe pieniądze

 Większości Par Młodych marzy się wspaniałe wesele. Często jednak budżet nie pozwala na realizację marzeń. Okazuje się bowiem, że wesele to nie tylko koszt tzw. „talerzyka”. O wiele bardziej kosztowne okazuje się wynajęcie zespołu, noclegu dla gości, opłacenie alkoholu, dodatkowych atrakcji. Te dodatki potrafią sprawić, że koszty wesela urastają do kwot, które przekraczają możliwości Narzeczonych. Czy można więc urządzić wesele za niewielkie pieniądze?

Szukanie oszczędności w weselnym budżecie nie jest proste, ale za to jak najbardziej możliwe. Co najważniejsze, obcięcie kilku wydatków wcale nie powoduje, że wesele może okazać się mniej udane, nieciekawe. Wiele spraw na które wydaje się duże kwoty wcale bowiem nie gwarantują powodzenia wesela. Poniżej przedstawiamy więc listę oszczędności jakie można wprowadzić. Dzięki nim jesteście w stanie obniżyć koszt wesela od 20-60%.  

LICZBA GOŚCI

 Każdy gość, który zostaje z reguły zaproszony wraz z osobą towarzyszącą to kolejny i niemały wydatek. Dlatego urządzenie kameralnego wesela – dla 40-50 osób jest doskonałym rozwiązaniem dla Par, które nie dysponują dużą ilością gotówki. Oczywiście wiele Par marzy, aby lista gości była bardzo długa, jednak czasem lepiej zorganizować mniejsze przyjęcie z klasą, aniżeli wielkie wesele, na którym wielu rzeczy z braku środków może po prostu brakować. Jeśli możecie ograniczcie więc liczbę gości o około 1/3, dzięki czemu będziecie mogli oszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych.


MIEJSCE

Różnice kosztów w poszczególnych salach weselnych są uzależnione od wielu czynników. W większości cena za talerzyk waha się od 150-180zł. W miastach ceny zawsze są wyższe, dlatego warto przemyśleć organizację wesela poza obrębem miasta. Czasami wesele kilkanaście kilometrów od centrum pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ ceny w takich miejscach są zazwyczaj dużo niższe. Warto jednak nie popadać w tej kwestii w przesadę – zbyt niska opłata świadczyć może o słabej jakości jedzenia.

ALKOHOL

 W alkohol weselny najlepiej zaopatrzyć się w hurtowni, w której będzie istniała również możliwość zwrotu nieotwartych butelek. Warto też unikać sal weselnych, które wymagają kupowania alkoholu w barze lub żądają opłacenia wysokiego korkowego. Zamiast dużej ilości ciężkich alkoholi, np. wódki czy whisky – można zainwestować pieniądze w rollbar z piwem.

Jeśli wesele będzie odbywać się w lato, spragnieni goście będą woleli zimny gazowany napój aniżeli ciężkie alkohole. Nie warto też kupować zbyt wiele alkoholu na zapas. Wiele par ciągle przyjmuje przelicznik 0,5 l wódki na osobę, podczas gdy takie ilości nigdy nie znikają ze stołu, nawet jeśli przyjęcie weselna trwa do białego rana. Nie warto też dawać gościom wódki „na pożegnanie”, takiej formy wdzięczności nie wymaga również ani orkiestra, ani obsługa restauracji.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  • Piękne wesele jes...
    Piękne wesele jest możliwe za małe pieniądze. Wiem to z własnego doświadczenia, dzięki Zajazd Mat w Bełku. Było wspaniale!
    04-09-2017 10:06:51
    ~Malwinaodpowiedz »zgłoś »