Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Terminarz ślubny » O czym warto pamiętać podczas organizacji ślubu i wesela?

O czym warto pamiętać podczas organizacji ślubu i wesela?

Organizacja ślubu i wesela to dla młodej pary niezwykle ciężki orzech do zgryzienia. Trudno jest bowiem pamiętać o wszystkich jego detalach jednocześnie i krok po kroku załatwiać wszystkie ślubne formalności. Dlatego też, by organizacja waszej uroczystości sprawiła wam więcej przyjemności niż trudu, spróbujcie odpowiednio wcześnie ustalić sobie wszystkie zadania, które na was czekają. Od czego należy zacząć i o czym warto pamiętać? Podpowiemy wam.

Moment, w którym stajecie się narzeczonymi i decydujecie się na ślub jest dopiero początkiem trudnych zmagać z jego organizacją. Choć czeka was wiele pracy i wkładu własnej energii w dokładne zaplanowanie uroczystości, pamiętajcie, że przed wami również mnóstwo pięknych chwil z tym związanych. Najważniejsze jest to, byście wspólnie i z pełnym zaangażowaniem podeszli do każdego szczegółu dotyczącego waszego ślubu i wesela, a sami szybko przekonacie się, że organizacja tak wielkiej uroczystości, choć trudna, jest też przyjemna!

Organizacja ślubu i wesela… od czego zacząć?

Pierwszym etapem podjęcia decyzji o pobraniu się są oczywiście zaręczyny. Tuż po nich nadchodzi czas na decyzję o tym, kiedy i w jakim miejscu pragniecie się pobrać. Niestety musicie być przygotowani na to, że nie wszystkie wasze plany będą w stanie dojść do skutku – zwyczajnie może się okazać, że nie będzie już miejsca w waszym wymarzonym kościele lub sali ślubnej. Dlatego też, jeśli chcecie coś planować powinniście dostosować wybrany przez was termin ślubu do możliwości, które oferuje wam wasza parafia i dom weselny. Może się okazać, że na swoją uroczystość przyjdzie wam czekać nawet około roku – nie martwię się tym jednak. W tym czasie zdążycie bowiem ochłonąć z myślą u ślubie, załatwić wszelkie formalności, a także odbyć kurs przedmałżeński w swoim kościele.

Mamy już termin ślubu i zarezerwowaną salę weselną… co dalej?

Najważniejsze jest to, że tak istotne formalności jak umówienie się na ślub w kościele i rezerwacja sali weselnej już za wami. Teraz oczywiście pozostaje wam odbyć kurs przedmałżeński oraz dokonać pozostałych formalności. Czeka was między innymi wybór fotografa ślubnego, zespołu lub DJ’a, a także zadbanie o swoje stroje, czyli suknie ślubną i garnitur. Pamiętajcie, by z każdą firmą, której zlecacie jakąś rolę podczas ślubu i wesela, a także z domem weselnym sporządzić odpowiednie umowy.  Przed wami jeszcze jedna, bardzo poważna kwestia – wybór weselnych gości. Wbrew pozorom wybór zarówno ich liczby, jak i konkretnych osób może sprawić wam ogrom trudności – musicie bowiem decydować się na ciągły kompromis. Najprościej więc będzie jeśli początkowo określicie jaką liczbę gości pragniecie mieć na swoim weselu, a następnie rozpoczniecie ich dokładny wybór. Postarajcie się dokonać go tak, by liczba gości ze strony panny młodej, jak i pana młoda była mniej więcej podobna.

Szczegóły, o których warto pamiętać

Organizacja waszego ślubu i wesela z pewnością wywołuje w was mnóstwo emocji i jest głównym tematem waszych rozmów. Niezależnie od tego, jak bardzo nie możecie doczekać się waszej uroczystości pamiętajcie, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Lepiej jest długo i cierpliwie szukać i być zadowolonym, niż szybko znajdywać rozwiązania. Tyczy się to wszystkiego, zarówno sali weselnej, kościoła, jak i waszych ślubnych strojów. Pamiętajcie też, że najważniejsze jest to, byście to wy byli dumni i zadowoleni z waszej uroczystości. Wszystkie uwagi swoich rodziców i teściów bierzcie sobie do serca, lecz kierujcie się przede wszystkim tym, o czym sami marzycie, uważając jednak by wybrane przez was rozwiązania odpowiadały wszystkim gościom.  Wszystkie decyzje związane ze ślubem i weselem podejmujcie wspólnie – począwszy od terminu, aż po liczbę gości. Jedynie w przypadku swojego ubioru możecie podejmować całkiem samodzielne decyzje. Z pewnością tak mądrze i rozważnie zorganizowany i zaplanowany ślub oraz wesele zachwyci waszych gości, a wam nada pewności, że zrobiliście wszystko, by z waszej strony wyglądał najlepiej, jak tylko to możliwe.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu