Jesteś tu:  Ślub » Organizacja » Zaręczyny » Jak przekonać rodziców do narzeczonego obcokrajowca?

Jak przekonać rodziców do narzeczonego obcokrajowca?

Jesteście szczęśliwą parą, rozumiecie się bez słów, a na domiar szczęścia twój ukochany podarował ci niedawno zaręczynowy pierścionek… Jest tylko jedno, małe ale – twój wymarzony mężczyzna jest obcokrajowcem. Jeśli jest tego samego koloru skóry i wyznania przed tobą raczej niewielka batalia z rodziną… Gorzej jeśli jest zupełnie innej rasy, co niekoniecznie spodoba się twoim bliskim. Jak ich do niego przekonać?

Nasi bliscy zwykle bardzo szczerze wyrażają opinie na temat naszych sympatii, komentując ich wygląd, zachowanie i to, czy do siebie pasujemy. Wiele z ich uwag może być bardzo trafne, dlatego też należy przysłuchiwać im się z uwagą i traktować jako dobre rady. Czasem zdarza się jednak, że rodzina sama chce zdecydować, czy nasz partner jest dla nas odpowiedni, czy może powinniśmy od razu się rozstać. Wśród przyczyn, dla których bliscy w tak kategoryczny sposób wyrażają swoje zdanie, można wymienić między innymi zachowanie naszego ukochanego, jego poglądy, a nawet wygląd. Najtrudniej jednak jest przekonać rodziców do naszego partnera, gdy ten… jest obcokrajowcem.

Skąd w rodzicach tyle obaw w stosunku do narzeczonego obcokrajowca?

Obcokrajowcy nie wzbudzają oczywiście w naszych rodzicach żadnych negatywnych emocji, do momentu, gdy… nie dowiadują się o związku swojej córki z osobą z innego kraju. Choć w obecnych czasach, granice między nacjami znacznie się zacierają,  zawsze szokiem pozostanie fakt, że bliska osoba chce stworzyć rodzinę z kimś, kto wychował się w innej kulturze, a co gorsza religii.  Najbardziej oczywiście narażeni na całkowitą dezaprobatę rodziców są partnerzy, którzy mają inny kolor skóry i wyznanie. Z tym, że będą zszokowani wizją posiadania takiego przyszłego zięcia, należy się więc liczyć.

Obawy rodziców co do partnera córki – obcokrajowca, w sporej mierze mają swoje źródło w silnie już utrwalonych stereotypach. Szczególnie krzywdzące są one dla wyznawców innych religii i osób o odmiennym kolorze skóry. Dlatego też utarło się, że wiele obcokrajowców to źli mężowie dla swoich żon, którzy nie szanują ich, wykorzystują, są leniwi lub też chcą pobierać się tylko ze względu na możliwość osiedlenia się w Polsce. Pewne cechy są oczywiście charakterystyczne dla poszczególnych nacji, warto jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny, a dobrych i złych ludzie można niestety spotkać w każdym kraju.

Jak więc przekonać rodziców do narzeczonego obcokrajowca?

Trzeba przede wszystkim nastawić się na to, że ich reakcja na wieść o naszym związku z obcokrajowcem nie będzie zbyt pozytywna. Najwięcej szans na akceptację mają oczywiście osoby z państw europejskich, szczególnie tych powszechnie lubianych. Z narzeczonym, który jest arabem, turkiem, czy hindusem przekonywanie rodziców może nie pójść tak łatwo… By uspokoić ich niepokój najlepiej jest rozpocząć długą rozmowę, na której będziecie razem – ty i twój narzeczony. Niech opowie dużo o swoim kraju, jego tradycjach, o tym jak się poznaliście i dlaczego chcecie być razem. Daj rodzicom czas, by oswoili się do twojego partnera i nabrali do niego zaufania. Jeśli nie będziecie się, aż nadto śpieszyć ze ślubem lub wyjazdem do jego ojczyzny, na pewno zwiększy to ich spokój. Staraj się by twoja rodzina miała kontakt z twoim narzeczonym. Spotykajcie się, rozmawiajcie i daj twoim bliskim czas, by oswoili się w pełni z twoim ukochanym.

A co jeśli rodzice na pewno go nie zaakceptują?

Może być tak, że rodzice będą całkowicie przeciwko twojemu ukochanemu i waszej miłości. Wiedz, że nie ich zdanie nie jest pokierowane zawziętością i chęcią zrobienia ci przykrości, lecz troską. Jeśli nie będą w stanie przekonać się do twojego narzeczonego, pozostałe decyzje należą już tylko od was. Pamiętaj jednak, że wszystkie uwagi twoich rodziców i ich strach to objaw troszczenia się o ciebie. Być może zauważyli oni coś, czego ty, zakochana starasz się nie widzieć? Może według nich twój partner nie traktuje cię tak, jak powinien? Słuchaj argumentów rodziców i sama wyciągaj wnioski. Z pewnością postąpisz tak, jak podpowiada ci serce, ale też twój rozum, który wie co dla ciebie najlepsze.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu