Jesteś tu:  Ślub » Wieczory panieńskie i kawalerskie » Wspaniały Wieczór Panieński » Wieczór panieński - czas twoich decyzji

Wieczór panieński - czas twoich decyzji

Twój wieczór panieński jest wyjątkową imprezą, która ma ci zapewnić doskonałą zabawę poprzedzającą czas wesela i ślubu. Jego organizacja w dużej mierze zależy od bliskich ci osób, ale to twoje decyzje i pragnienia powinny być wystawiane na pierwszy plan podczas planowania tej wyjątkowej nocy. Dowiedz się na co powinnaś zwracać uwagę podczas planowania wieczoru panieńskiego, tak byś to ty była jego najszczęśliwszą uczestniczką.

Powszechnie przyjęło się, że organizacja wieczoru panieńskiego w dużej mierze zależy od najbliższych przyjaciółek panny młodej. Aby jednak cała impreza przebiega w sposób całkowicie zadowalający przyszłą mężatkę, powinna ona mieć pewien wpływ i wgląd na sprawy organizacji wieczoru.

Przede wszystkim od samej panny młodej powinno zależeć, kogo chce ona zaprosić na swój wieczór panieński. Powinny to być osoby jej szczególnie bliskie, z którymi czuje się dobrze i wie, że spędzi wspaniały czas podczas przyjęcia. W przypadku kompletowania towarzystwa warto postawić nie na ilość, ale jakość – zwykle mniejsza, ale bardziej zgrana grupa będzie się lepiej bawić od licznej grupy nieznanych sobie osób. Tak zgranej grupie osób jest także łatwiej razem planować wieczór panieński i umawiać się, co do poszczególnego wkładu w jego organizację. Osoby, które chcesz zaprosić powinnaś powiadomić o swoim wieczorze panieńskim odpowiednio wcześnie. Powinny mieć one wystarczająco dużo czasu, by rozplanować między sobą poszczególne zadania dotyczące jego ewentualnej organizacji. Z twojej strony, oprócz zwykłego telefonu, czy wiadomości dotyczącej wieczoru panieńskiego, bardzo mile widziane będą zaproszenia wysłane pocztą, lub wręczone osobiście. Zostaną one odebrane jako bardzo miły gest, który świadczy o twoich zaangażowaniu w sprawę tej ważnej dla ciebie nocy.

Powinnaś również dokładnie określić dzień, w którym zorganizowany będzie twój wieczór panieński. Przede wszystkim dostosuj go do siebie, tak by odbył się odpowiednio wcześnie w stosunku do samego ślubu. Optymalnym czasem jest okres 2 – 3 tygodni przed ślubem. Najlepszym dniem na imprezę jest oczywiście jest ten wolny od pracy czy szkoły. Wybierz zatem piątek, lub sobotę – będziesz miała pewność, że pozostałym dziewczynom data ta nie zakłóci żadnych planów i obowiązków. Jeśli mimo to nastąpią pewne trudności ze zgraniem odpowiedniego dla wszystkich terminów postaraj się dążyć do kompromisu. Nie pozwól jednak by ktoś podejmował decyzję za ciebie – to twój wieczór i powinnaś go spędzić na spokojnie, w czasie dla ciebie wolnym i pozbawionym obowiązków.

Planowanie wieczoru oraz rozrywek, które nastąpią podczas jego trwania, w dużej mierze zależy od pomysłowości jego organizatorek. Jeśli jednak brak im pomysłu możesz podsunąć kilka swoich. Powinnaś mówić o swoich wyobrażeniach, wstępnych planach, a także o pomysłach na imprezę, które szczególnie przypadły ci do gustu. Ważne jest także, byś dokładnie określiła, czego nie chciała byś na swoim wieczorze panieńskim – jeśli nie odpowiada ci na przykład striptiz, czy szalona impreza w klubie mów o tym głośno – organizatorki twojego wieczoru panieńskiego na pewno wezmą to pod uwagę.

Podczas planowania twojego wieczoru panieńskiego większość spraw organizacyjnych spada na twoje koleżanki. Mimo to sama również możesz zając się organizowaniem pewnych rozrywek, czy zapewnieniem uczestniczkom imprezy, pamiątek związanych z wieczorem. Musisz także pamiętać, że wszystkie uczestniczki twojego wieczoru panieńskiego to goście, o których powinnaś zadbać. W twojej kwestii zależy jak będą się one bawić na wieczorze i jak go zapamiętają. Doceń także wszystko, co zaplanowały dla ciebie koleżanki – na pewno włożyły w to wiele trudu i starań, byś zapamiętała tą noc na długi czas.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu