Jesteś tu:  Strefa finansów » Finanse Osobiste

 
Dziś za średnią pensję kupisz o połowę większe mieszkanie niż przed kryzysem
Za roczną pensję mieszkaniec Katowic może w swoim mieście kupić niespełna 12 m kw. mieszkania. W Krakowie wynik jest o połowę niższy, ale i tak znacznie lepszy niż jeszcze 5 lat temu. Od 2008 roku o około 19% wzrosły bowiem wynagrodzenia, a o 26% spadły ceny mieszkań.
czytaj więcej
600 złotych miesięcznie za dwupokojowe mieszkanie tylko do końca roku
Kupując 50-metrowe mieszkanie na kredyt można dostać z państwowej kasy ponad 60 tys. zł dopłaty do odsetek. Warunkiem jest jednak spełnienie wymagań stawianych przez program „Rodzina na swoim”.
czytaj więcej
Mądry dom - oszczędny dom
Lodówka, która przypomina o zakupach, odkurzacz, który sam sprząta? Nowoczesne rozwiązania w naszych domach coraz częściej ułatwiają nam codzienne czynności, a nawet same je za nas wykonują.
czytaj więcej
W 2012 mieszkania są tańsze, ale trudniej je kupić
Choć cena metra kwadratowego mieszkania jest znacznie niższa niż jeszcze rok temu, Komisja Nadzoru Finansowego znacznie utrudniła dostęp do kredytów mieszkaniowych.
czytaj więcej
Czy polisy z funduszami to dobry sposób oszczędzania?
Jeśli stawiamy sobie za cel długoterminowe oszczędzanie, warto przyjrzeć się rozwiązaniom typu unit-linked, czyli powszechnie zwanym dziś polisą z funduszami, czy też polisom inwestycyjnym.
czytaj więcej
Święta tuż, tuż. Uważaj, żeby nie pójść z torbami
Ani się obejrzymy, a już będziemy ubierać choinkę. Choć w święta najważniejsza jest tradycja, wiąże się głównie z kupowaniem. Ale aby nie wejść w nowy rok z nowymi długami, warto tym razem podchodzić do zakupów wyjątkowo spokojnie i racjonalnie.
czytaj więcej