Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje » Róż do policzków MAC Well Dressed – recenzja

Róż do policzków MAC Well Dressed – recenzja

Opakowanie. Wszystkie produkty MAC otrzymujemy w charakterystycznych, czarnych kartonikach, nie inaczej jest z różami do policzków. Sam kosmetyk mieści się w prostej, bardzo oszczędnej, plastikowej puderniczce, która niestety nie posiada ani lusterka, ani aplikatora.

Pojemność różu wynosi 6 gram.

Odcień. W ofercie marki MAC (nie wliczając limitowanych edycji) jest około 45 stałych odcieni różów prasowanych. Well Dressed jest jednym z najdelikatniejszych i najjaśniejszych odcieni, tym samym jest to odcień, który gwarantuje najbardziej naturalny efekt na policzkach.

Well Dressed to dość klasyczny odcień – delikatny, jasny róż ze srebrnymi drobinkami o wykończeniu satynowym. Moim zdaniem to bardzo uniwersalny odcień, który ładnie podkreśli policzki posiadaczek cery o tonacji ciepłej i chłodnej. Z jednym jednak zastrzeżeniem – Well Dressed to tak subtelny odcień, że w przypadku zastosowania go na cerę o ciemnej karnacji może dać bardzo lekki, niemal niewidoczny efekt. Polecam go więc raczej posiadaczkom cer bardzo jasnych i jasnych.

Na zdjęciu widać porównanie różu Well Dressed do róży różnych marek, o podobnej kolorystyce. Jak widać Well Dressed w tym porównaniu wyróżnia się tym, że jest bardzo jasny, niemal niewidoczny, mimo że wszystkie te róże w opakowaniach mają podobną tonację.

Zapach i konsystencja. Well Dressed ma bardzo neutralny, właściwie niewyczuwalny zapach. Ma mocno zbitą konsystencję, nie ma żadnych problemów z jego kruszeniem lub nadmiernym pyleniem podczas aplikacji. Jest jednak bardzo miałki i dość twardy, przez co najlepiej jest nakładać go pędzlem do różu o zbitym i nie najmiększym włosiu.

Aplikacja. Przy pierwszym zastosowaniu Well Dressed można odnieść wrażenie, że… aplikacja różu nie daje jakichkolwiek efektów. Pierwsze pociągnięcie pędzlem zwykle nadaje jedynie efekt lekko błyszczących policzków, podkreślenie ich kolorem jest w zasadzie znikome. Z jednej strony jest to wada Well Dressed, gdyż używając go na pewno nie uzyskamy pożądanego efektu zaróżowienia policzków za pierwszym razem.

Z drugiej strony jednak, tak delikatnym kosmetykiem można w prosty sposób stopniować efekt, bez obawy, że nieuważna aplikacja stworzy na policzkach nieestetyczne i nienaturalnie wyglądające plamy. Po dwu - lub trzykrotnym nałożeniu różu na policzki (w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać), Well Dressed gwarantuje wyraźny, ale bardzo naturalny efekt lekko błyszczących i ładnie zaróżowionych policzków.

Efekt na skórze.
Moim zdaniem by osiągnąć idealny efekt, przy użyciu Well Dressed potrzeba około 2-3 warstw różu. Wtedy policzki pokrywają się jednolitą, jasno różową taflą, a twarz staje się ładnie rozświetlona, co szczególnie uwidacznia się w świetle sztucznym.
Jak widać efekt na skórze jest bardzo delikatny, naturalny, idealny do lekkiego makijażu dziennego.

Trwałość. Kosmetyki marki MAC cieszą się opinią bardzo dobrych jakościowo. Nie trudno jest się z tym zgodzić, mając do czynienia z różem Well Dressed. Jego bardzo dużą zaletą jest trwałość, na dobrym podkładzie i przypudrowanej cerze, róż utrzymuje się bez problemu cały dzień. 
Naniesiony na twarz niepokrytą podkładem, ani pudrem trzyma się nieco krócej, ale gdy zaczyna znikać, nie robi żadnych plam – po prostu znika równomiernie.

Ocena ogólna. Podsumowując, róż MAC w odcieniu Well Dressed to bardzo dobry jakościowo kosmetyk, nadający policzkom bardzo naturalny i subtelny efekt, lekko przyrumienionych policzków. Odcień jest dość uniwersalny, moim zdaniem najładniej jednak skomponuje się z jasną cerą, dla cery ciemnej prawdopodobnie będzie za mało intensywny.

Krótko mówiąc polecam każdemu, kto szuka dobrego jakościowo różu o bardzo naturalnym, delikatnym odcieniu utrzymanym w chłodnej tonacji. Jako kosmetyk subtelnie podkreślający policzki Well Dressed sprawują się bardzo dobrze,  ale jako kosmetyk nadający mocny, wyrazisty efekt – raczej nie.

Koszt róży prasowanych marki MAC wynosi około 80 zł, do kupienia w salonach firmowych MAC.


StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  • Bardzo ładny odci...
    Bardzo ładny odcień i dlatego też dzięki twojej opinii o nim, zakupię go;) Nie chcę być nie miła, ale w świetle dziennym twoja cera wygląda jak tzw. maska. Widać dużo pudru na niej. Co niestety wygląda nie za dobrze.
    19-07-2012 18:26:58
    ~Martaodpowiedz »zgłoś »Get Adobe Flash player