Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje » Zestaw kępek z klejem Donegal - recenzja

Zestaw kępek z klejem Donegal - recenzja

Kosmetyki - nowości, recenzje, rankingi | 18.08.2012

Żaden, nawet najlepszy tusz nie jest w stanie zastąpić sztucznych włosków doklejanych do rzęs. Najbardziej naturalny efekt gwarantują kępki, które dodają rzęsom objętości, a po wytuszowaniu trudno odróżnić je od naturalnych rzęs. Ciekawą propozycją kępek jest prezentowany w recenzji zestaw kępek Donegal.

Marka Donegal oferuje kilka rodzajów kępek, wśród nich widoczny na zdjęciach zestaw kępek o różnej długości wraz z klejem. Kupno takiego zestawu to niewielki koszt, a pozwala przekonać się, czy warto inwestować w tego typu dodatek do makijażu. W zestawie otrzymujemy 60 kępek, z czego każda dwudziestka ma inny rozmiar. Do opakowania dołączony jest klej.

Samo opakowanie nie jest niestety wykonane zbyt solidnie, plastik jest słabej jakości i nie trudno naruszyć opakowanie. Ważniejsza jednak jest jego zawartość, które również ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą tego zestawu jest to, że otrzymujemy kępki różnej długości, od najkrótszych do najdłuższych. I tak, jak krótkie i średnie mają długość, która przypomina długość naturalnych rzęs, tak najdłuższe kępki są zdecydowanie zbyt długie. Sam kształt kępek jest jednak na plus, włoski mają nieregularną długość przez co wyglądają na oku naturalniej i ładnie stapiają się z naturalnymi rzęsami.

Co do kleju, niestety nie jest on najlepszej jakości, kępki przykleja się dość opornie. Tym samym ściąganie ich z oka nie jest niczym trudnym. Dla eksperymentujących z kępkami może być to zaletą, ale jeśli ktoś oczekuje trwałego makijażu, to klej prawdopodobnie nie sprawdzi się.

Aplikacja kępek nie jest trudna, łatwo wybiera się je z opakowania, nie są zbyt sztywne dzięki czemu łatwo można je ułożyć i wtopić w naturalne rzęsy. Dobrze reagują także na tusz do rzęs, który lekko je pogrubia, ale nie skleja, dzięki czemu trudno jest je odróżnić od naturalnych rzęs. Przyklejanie kępek Donegal wymaga jednak odrobiny wprawy, gdyż łatwo jest je naruszyć, mają one tendencję do wyginania. Ale gdy obchodzimy się z nimi ostrożnie i delikatnie nie powinno być z tym najmniejszego problemu.

(Na zdjęciu oko po wytuszowaniu rzęs i przyklejeniu kępki krótkiej i średniej długości.)

Według opinii producenta, kępki można stosować wielokrotnie. Po ściągnięciu kępki wystarczy oczyścić ją alkoholem, by usunąć klej, który osadził się na jej końcówce.

Przy założeniu, że kępki mają być wielokrotnego użytku, lepiej nie pokrywać ich tuszem, gdyż wtedy trudniej byłoby je utrzymać w czystości i tym samym stosować ponownie.

Podsumowując, zestaw kępek Donegal ma swoje mocne i słabe strony. Największy plus to różnorodność długości kępek, choć te najdłuższe mogą dla wielu osób być zbyt długie, ale przycięcie ich nie jest z drugiej strony żadnym problemem. Łatwo wyciąga się jej z opakowania, aplikacja również nie stwarza większych problemów.

Przy ostrożnym, wielokrotnym używaniu mogą posłużyć na długi czas, co przy cenie całego zestawu jest dużą zaletą. Słabo natomiast wypada opakowanie kępek, które nie wyróżnia się szczególną wygodą. Wadą jest także słaby klej, dlatego przy zakupie kępek trzeba liczyć się z tym, że może on nie sprawdzić się i trzeba będzie dokupić bardziej skuteczny. W stosunku ceny do jakości cały zestaw wypada jednak dobrze i warto go kupić, szczególnie jako swój pierwszy zestaw do przyklejania kępek i eksperymentowania z tym elementem makijażu.

Zestaw kępek można kupić na stoiskach firmy Donegal, jego koszt to około 14 złotych.


Przetestowała: Beata Łuniewska

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player