Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Porady wizażystki » 10 największych błędów w makijażu

10 największych błędów w makijażu

Makijaż | 02.09.2012
Odpowiednio dobrany i dobrze wykonany makijaż potrafi wydobyć z każdej kobiety naturalne piękno. Niestety, nie każda kobiety potrafi i lubi się malować, przez co czasem efekty makijażu zamiast poprawiać urodę, to odbierają kobiecie klasy. Sprawdź, jakie błędy w makijażu najczęściej popełniają kobiety i dowiedz się, jak należy je naprawiać.

Perfekcyjny makijaż to taki, w którym na pierwszy rzut oka nie widać, że w ogóle jest. Jego sekretem jest idealnie ujednolicony koloryt cery, dobrze wymodelowany kontur twarzy oraz podkreślone oczy, które optycznie wydają się być większe. W stosowaniu kosmetyków kolorowych nie ma nic złego, a wręcz przeciwnie – kolorowe cienie na powiekach wyglądają świetnie – pod warunkiem, że makijaż wykonany jest starannie.
Niestety, z kosmetykami do makijażu często można przesadzić, uzyskując tym samym karykaturalny efekt. Oto błędy, które najczęściej popełniają kobiety w make-upie.

1. Efekt maski – za dużo podkładu i pudru.

Najgorszym wrogiem udanego makijażu, jest przesada. A z podkładem i pudrem nie trudno jest przesadzić nakładając tych kosmetyków po prostu za dużo, tworząc efekt maski. Częstą przyczyną przesadzenia z podkładem i pudrem jest nieumiejętna ich aplikacja lub dobór kosmetyków nieodpowiednich dla danej cery. Przede wszystkim warto wybierać produkty, które są odpowiednie dla stanu cery – na mocno kryjący podkład mogą sobie pozwolić tylko te panie, które mają problemy z kolorytem cery.

Podkład należy nakładać rozsmarowując go najpierw palcami w niewielkich ilościach na czole, policzkach i brodzie (żeby dobrze stapiał się z cerą), a następnie dokładnie rozprowadzając za pomocą pędzla lub gąbeczki. Puder najlepiej aplikować za pomocą dużego, miękkiego pędzla. Gąbeczki do pudru zwykle dają zbyt mocny efekt.

2. Posklejane rzęsy.

W tym przypadku winny jest tusz lub nieumiejętne tuszowanie rzęs. Każdej kobiecie i jej rzęsom odpowiada inny rodzaj szczoteczki tuszu, dlatego im więcej prób, tym lepiej – w końcu każda z nas znajduje swój idealny kosmetyk do podkreślania rzęs. Zakładając, że tusz jest dobry, a rzęsy mimo tego dalej mają tendencję do sklejania, przyczyną może być niewystarczające rozczesanie rzęs przed nałożeniem tuszu. Inny powód: zbyt wiele nakładanych warstw tuszu, który obciąża włoski i skleja je. Jeśli masz problem ze sklejaniem rzęs, przed każdą aplikacją tuszu staraj się dobrze rozczesać włoski grzebykiem, a następnie powoli, zygzakowatym ruchem nakładaj maksymalnie trzy warstwy tuszu do uzyskania pożądanego efektu.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  Galerie

  Inspiracje
  Makijaże » Inspiracje

  Najmodniejsze makijaże w jednym miejscu! Kolorowe, odważne, delikatne i romantyczne. Wybierz coś dla siebie i podkreśl swoją urodę.

  więcej  Get Adobe Flash player