Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Porady wizażystki » Co warto wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Co warto wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Porady wizażystki | 15.09.2012
Są delikatniejsze i bardziej neutralne dla skóry od innych kosmetyków do makijażu. Tym samym mają podobne właściwości i można uzyskać nimi równie intensywny, trwały makijaż. Nim jednak kupi się swój pierwszy kosmetyk mineralny warto wiedzieć, jak i czym go nakładać.

Zasadnicza różnica pomiędzy tradycyjnymi kosmetykami do makijażu, a kosmetykami mineralnymi tkwi w ich składzie. Skład kosmetyków mineralnych, jak sama ich nazwa wskazuje, jest oparty tylko i wyłącznie na naturalnie występujących w przyrodzie minerałach. Najczęściej do produkcji kosmetyków wykorzystuje się różne związki tlenu, łyszczyki, a także pochodne żelaza i manganu, które nadają kosmetykom odpowiednie zabarwienie.

Paleta barw uzależniona jest ściśle od występujących w naturze minerałów, dlatego też kosmetyki mineralne na ogół występują w odcieniach bardziej stonowanych, niż ich tradycyjne odpowiedniki. Jako, że najczęściej spotykane są podkłady, pudry oraz róże mineralne nie stanowi to jednak żadnego problemu. Kupując natomiast cień mineralny należy liczyć się z tym, że będzie on miał bardziej neutralny odcień. Paleta barw minerałów pozwala na produkcję kosmetyków o tonacji od bieli poprzez beże, brązy, róż aż po czerwień.

Ogromną zaletą kosmetyków mineralnych, a tym samym to, co odróżnia je od tradycyjnych, chemicznie uzyskiwanych odpowiedników jest brak w ich składzie środków konserwujących, tłuszczy, silikonu, a także substancji zapachowych. Dzięki temu są one bardziej neutralne dla skóry, nie mają działania podrażniającego, są więc polecane szczególnie tym osobom, które borykają się z problemami skórnymi, na przykład trądzikiem lub też, gdy na twarzy występuje zranienie lub blizna. Ale po kosmetyki mineralne warto sięgać także wtedy, gdy po prostu lubimy stosować kosmetyki w pełni neutralne dla skóry.

Brak sztucznych substancji w składzie kosmetyków sprawia, że po nałożeniu na skórę nie zmieniają one swojego składu, nie utleniają się, dzięki czemu nie zmieniają koloru. Plusem jest także trwałość tych kosmetyków pod dwoma względami – zarówno trwałość po nałożeniu na twarz, jak i ta, dzięki której kosmetyk mineralny tuż po zakupie możemy przetrzymywać dowolną ilość czasu po otwarciu.

 
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  Galerie

  Inspiracje
  Makijaże » Inspiracje

  Najmodniejsze makijaże w jednym miejscu! Kolorowe, odważne, delikatne i romantyczne. Wybierz coś dla siebie i podkreśl swoją urodę.

  więcej  Get Adobe Flash player