Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Porady wizażystki » French - ponadczasowa elegancja

French - ponadczasowa elegancja

Manikiur francuski (french) to chyba najpopularniejszy, a zarazem najelegantszy sposób ozdabiania paznokci. Służy delikatnemu podkreśleniu dłoni kobiety, dodaniu im szyku i schludnego wyglądu. Dzięki nam przekonasz się, że to najwspanialszy sposób na piękne paznokcie – niezależnie od sytuacji.

Kobiety na całym świecie pokochały manikiur francuski za jego prostotę i naturalny wygląd. Takie zdobienie paznokci pasuje do każdego stroju, czy to eleganckiego, czy zwykłego dziennego zestawu. Podkreślenie paznokci jest klasyczne, nienachalne, a jednocześnie bardzo efektowne.

Manikiur francuski możesz wykonać na swoich paznokciach na kilka różnych sposobów. Najprostszym jest pomalowanie paznokci na kolor biały (końcówki) i lekko różowy, bądź cielisty (cała płytka paznokcia), przy pomocy odpowiednio dobranych lakierów. Alternatywą, znacznie bardziej długotrwałą i wytrzymałą jest wykonanie manikiuru przy pomocy tipsów i / lub specjalnego żelu, bądź akrylowe zdobienie paznokci.

W tym artykule omówimy jednak manikiur francuski wykonany za pomocą lakierów. Paznokcie można ozdobić u kosmetyczki, bądź samodzielnie w domu – każdy ze sposobów jest dobry, choć drugi wymaga pewnej wprawy i dokładności.

Aby paznokcie wyglądały pięknie, przede wszystkim potrzebna jest ich pielęgnacja. Malowanie powinno być poprzedzone spiłowaniem paznokci i nadaniem im odpowiedniego kształtu.  Następnie warto odtłuścić płytkę paznokcia zmywaczem, najlepiej bezacetonowym. Do malowania paznokci potrzebny ci będzie biały i lekko różowy, bądź cielisty lakier (najlepiej tej samej marki) orazutwardzacz do paznokci, nadający trwałość i dodatkowy połysk.

By wykonać manikiur francuski należy najpierw pokryć końcówki paznokci białym lakierem – wzdłuż linii, z jaką zaokrąglają się paznokcie. Następnie po dokładnym wyschnięciu białych kresek należy nałożyć kolorowy lakier. Pamiętaj, że musi być to kolor, który nie pokrywa w pełni płytki, najlepiej sprawdzają się więc lakiery półprzezroczyste i nie brokatowe – do kupienia osobno lub w zestawie z białym lakierem.

Sprawę malowania białych kresek znacznie ułatwiają specjalne paski do manikiuru francuskiego. Są to naklejki, które należy przykleić na paznokci tak, by oddzielały końcówkę paznokcia od całej płytki. Pokrycie końcówki białym lakierem nie musi przebiegać idealnie równo – po wyschnięciu lakieru i oderwaniu naklejki biała kreska jest idealnie podkreślona na paznokciu.

Każdorazowe malowanie paznokci warto wykonywać kładąc malowaną dłoń na twardej powierzchni, na przykład stole, czy biurku. To znacznie ułatwia sprawę i sprzyja dokładności.

Manikiur francuski, choć jest piękny w swojej prostocie niektórym może wydawać się nudny i mało efektowny. Jeśli chciałabyś jakoś wzbogacić swojego frencha proponujemy ci dodanie jakiegoś lekkiego wzorku na każdy paznokieć, bądź na przykład jeden na całej dłoni. Innym sposobem na dodanie uroku paznokciom są naklejki na paznokcie – delikatny, mały wzór potrafi świetnie ozdobić całą dłoń.

 

Anna Jany

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player