Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Porady wizażystki » Makijaż cery trądzikowej – o czym powinnaś wiedzieć?

Makijaż cery trądzikowej – o czym powinnaś wiedzieć?

Makijaż | 24.07.2012

Makijaż w przypadku cery trądzikowej może wiele pomóc, ale i zaszkodzić – wszystko zależy od tego, czy jest wykonywany prawidłowo. Jeśli twoim problemem są problemy z trądzikiem, dowiedz się, jak powinnaś się malować, jakie kosmetyki wybierać i czego unikać w makijażu.

Cera trądzikowa to najbardziej problematyczny typ cery. Wymaga odpowiedniej dbałości, systematycznej pielęgnacji, a przy tym wybierania odpowiednich kosmetyków, które zakrywają wszelkie zmiany trądzikowe, a  przy tym nie szkodzą cerze, lecz wpływają pozytywnie na jej stan.

Makijaż cery trądzikowej nie należy niestety do łatwych, bowiem zaczerwieniona cera wymaga dobrego pokrycia i zatuszowania niedoskonałości, z drugiej jednak strony przez to nie trudno o efekt maski przez zbyt ciężkie kosmetyki, szczególnie podkład i puder.
Makijaż cery trądzikowej – ważne zasady:

1. Wybieraj kosmetyki odpowiednie dla twojej cery.

Mowa tu szczególnie o podkładach i pudrach, których rolą jest zatuszowanie niedoskonałości cery, usunięcie zaczerwienionych miejsc i nadanie twarzy wizualnej gładkości. Twój wybór kosmetyków powinien padać na te, które są przeznaczone do cery trądzikowej, a więc powinnaś wybierać podkłady i pudry antybakteryjne, matujące lub oznaczone nazwą „do cery trądzikowej”. Nie wykluczone, że zwykłe kosmetyki mocno kryjące mogły by ci służyć, ale te przeznaczone specjalnie do problematycznej cery będą dla niej delikatniejsze i pozwolą skórze lepiej oddychać.

2. Dbaj o higienę podczas aplikacji makijażu.

Cera trądzikowa wymaga odpowiedniej higieny, dlatego też podczas wykonywania makijażu musisz bezwzględnie dbać o czystość, nie trudno bowiem przenosić bakterię z jednego miejsca twarzy na drugie podczas nakładania kosmetyków.

Zawsze miej czyste ręce, używaj tylko i wyłącznie swoich przyborów do makijażu. Pędzle i gąbeczki do makijażu powinnaś czyścić po jego każdorazowej aplikacji w środkach przeznaczonych do mycia akcesoriów kosmetycznych, które nie tylko usuwają bród, ale również zabijają bakterię znajdujące się na przyborach.

3. Naucz się maskować niedoskonałości i podkreślać walory.

Makijaż cery w przypadku skóry trądzikowej odgrywa niewielką rolę – skóra ma być zmatowiona, a niedoskonałości zatuszowane, to wszystko. Natomiast pozostałe elementy makijażu (usta, oczy) mogą być przez ciebie podkreślone w dowolny sposób, możesz sobie pozwolić na ich bardzo mocny makijaż, który jest nawet wskazany, gdyż pozwoli odwrócić wzrok od niedoskonałości, a skupić na walorach. Ale tutaj zasada jest bardzo prosta – mocny makijaż oczy lub ust będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, jeśli prawidłowo zatuszujesz cerę. Dobór złego odcienia podkładu lub zbyt mocna warstwa kosmetyków, a do tego mocno podkreślone oczy lub usta może spowodować, że makijaż będzie wyglądał jak maska.

Wybór kosmetyków do makijażu cery trądzikowej

Istotne w makijażu są nie tylko rodzaje kosmetyków, ale i ich odcienie. Osoby mające cerę trądzikową powinny unikać wszelkiego rodzaju kosmetyków o wykończeniu perłowym i brokatowym do malowania cery, a więc kosmetyków rozświetlających. Są nimi na przykład podkłady rozświetlające, róże i bronzery zawierające rozświetlające drobinki oraz rozświetlacze. Posiadaczkom cery trądzikowej służą natomiast kosmetyki matujące, a szczególnie pudrowe, które pozostawiają cerę ładnie zmatowioną i pochłaniają sebum, przez co nie ma ona tendencji do świecenia.

Odcienie kosmetyków należy dostosować do typu swojej urody, generalnie jednak osobom ze skłonnością do trądziku służą podkłady i pudry w tonacjach żółtych, które ładnie tuszują zaczerwienienia. Jeśli są one bardzo uciążliwe, można także stosować bazy pod podkład. Dla osób o cerze trądzikowej odpowiednie będą te o odcieniu zielonkawym lub fioletowym – doskonale tuszują czerwone plamy.

Najważniejsza cecha podkładów i pudrów dla cery trądzikowej to, jak wspomniano wcześniej, właściwości antybakteryjne i matujące. Jeśli zależy ci na wyraźnym ujednoliceniu cery wybierz podkład mocno kryjący dla cery trądzikowej, w ciągu dnia poprawiaj makijaż pudrem o tych samym właściwościach. Nasze propozycje:

Soraya, Care Control, podkład antybakteryjny
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player