Jesteś tu:  Uroda » Makijaż » Porady wizażystki » Odkryj swój sposób na piękne brwi

Odkryj swój sposób na piękne brwi

Makijaż | 21.07.2012

Brwi to ten element kobiecego wizerunku, do którego rzadko kiedy przykłada się większą uwagę. Tymczasem ich odpowiedni kształt i kolor może całkowicie zmienić rysy twarzy, wyostrzyć je, a spojrzeniu dodać głębi. Dowiedz się, jak dbać o swoje brwi za pomocą odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. 

Brwi to jeden z ważniejszych elementów kobiecego makijażu. Niewyregulowane lub zbyt mocno wydepilowane potrafią popsuć nawet najbardziej staranny make-up, a kobiecie odebrać mnóstwo uroku. Tym samym jednak dbałość o brwi nie należy wcale do najłatwiejszych zadań. Zwykle kobiety mają trudności z doborem odcienia brwi, nadaniem im odpowiedniego kształtu oraz uciążliwa jest dla nich potrzeba częstej regulacji brwi.

Najłatwiejszy i najlepszy sposób dla osób, które nie potrafią sobie poradzić ze swoimi brwiami to wizyta u kosmetyczki. Profesjonalistka nada brwiom odpowiedni kształt oraz przyciemni je lub rozjaśni (w zależności od naturalnego koloru włosów lub odcienia farby) za pomocą henny. Taka wizyta u kosmetyczki należy do tanich zabiegów, regulację i nadawanie koloru brwiom można wykonać już za około 10 złotych, w tym wypadku warto jednak kierować się przede wszystkim renomą kosmetyczki lub salonu, a nie ceną zabiegu.

Domowa stylizacja brwi nie należy niestety do prostych zadań, ale może okazać się korzystniejsza, w końcu każda z nas najlepiej zna swoje preferencje co do wyglądu i to my same najlepiej wiemy, jakie brwi lubimy nosić. Dojście do wprawy w regulacji i koloryzacji brwi nie wymaga większych umiejętności i z czasem przychodzi coraz łatwiej, szczególnie jeśli z czasem przekonujemy się, które kosmetyki i akcesoria są dla nas najlepsze i najwygodniejsze.

Jak nadawać kształt brwiom?

Pierwszy krok do posiadania ładnych brwi to ich regulacja, czyli dosłownie wyrywanie poszczególnych włosków, w ten sposób by łuk brwiowy tworzył regularny, ładnie zarysowany kształt. Co ważne – włosków nie może być ani za dużo, ani za mało, brwi powinny tworzyć naturalnie wyglądający łuk o odpowiedniej długości. Powinien on zaczynać się mniej więcej nieco poza linią skrzydełek nosa, a kończyć się na kości skroniowej. Jako, że nie trudno jest przesadzić z depilacją, najlepiej jest zastosować się do prostej zasady i włoski wyrywać tylko w linii pionowej, a nie ruszać ich na długość. Jako, że pierwsza depilacja brwi i nadawanie im kształtu warto udać się z tym do profesjonalistki lub ewentualnie wspomóc się specjalnymi szablonami do nadawania kształtu brwiom. Pomóc może również zarysowanie łuku brwi kredką lub cieniem, a dopiero późniejsza depilacja włosków.

Brwi można depilować na kilka sposobów – np. woskiem, metodą nitkowania oraz tradycyjnie, pęsetą. Ten ostatni sposób jest zdecydowanie najprostszy, dlatego zalecamy go osobom początkującym. Co ważne: brwi absolutnie nie wolno golić! Ucinanie włosków to pierwszy krok do nienaturalnego wyglądu, a tego przecież każda z nas woli uniknąć.

Istnieje wiele teorii mówiących o tym, że pewien kształt brwi pasuje do określonego typu twarzy. I tak na przykład do twarzy okrągłej pasują brwi o lekko trójkątnym kształcie, twarz trójkątna lepiej będzie prezentowała się w brwiach delikatnie łukowatych. W rzeczywistości jednak lepiej sugerować się własnym wyczuciem i preferencjami niż gotowymi receptami na kształt brwi, każda z nas bowiem, niezależnie od kształtu twarzy może czuć się dobrze w dowolnym, teoretycznie nie przeznaczonym dla niej kształcie brwi. 

Jak nadawać kolor brwiom?

Nawet najlepiej wyregulowane brwi nie będą wyglądały dostatecznie dobrze, jeśli nie wypełnimy ich kolorem. Odcień brwi nie powinien być przypadkowy i musi pasować do oprawy oczu oraz włosów ich właścicielki. I tak blondynki najlepiej prezentują się w brwiach jasnobrązowych o tonacji chłodnej oraz grafitowych, szatynki wyglądają najlepiej w brwiach brązowych i czarnych, rude mogą sobie pozwolić na brwi brązowe w tonacji ciepłej, natomiast brunetki najlepiej wyglądają w brwiach czarnych lub w odcieniach ciemnego brązu.

Zarysowywanie brwi kolorem nie tylko podkreśla ich barwę, ale również wyostrza ich kształt. Popularnych jest kilka sposobów na nadawanie koloru brwiom, najpopularniejszy z nich to oczywiście zabiegi z użyciem henny. Jest to zabieg długotrwały, starcza (w zależności od tego, jak długo trzyma się hennę) na kilka, a nawet kilkanaście tygodni. Stylizację brwi henną polecamy szczególnie kobietom, których naturalny odcień brwi jest jasny i niewyraźny, czyli szczególnie naturalnym blondynkom i rudym.

Brwiom można także nadawać kolor tymczasowo, jest to jeden z elementów codziennego makijażu. To dobre rozwiązanie dla tych kobiet, które nie chcą stale koloryzować swoich brwi lub po prostu lubią zmiany w swoim wyglądzie, a więc czasem chcą mieć jasne i mniej wyraziste brwi, a czasem ciemne i mocno kontrastujące z urodą, wszystko w zależności od makijażu.

Czego można użyć do wypełnienia brwi kolorem? Na przykład cienia do powiek – nada się w zasadzie każdy cień prasowany, byleby miał odpowiedni kolor, najlepiej w chłodnej tonacji brązu oraz matowe wykończenie. Inne sposoby, również świetnie sprawdzające się w codziennym makijażu to kredki do brwi, najczęściej sprzedawane w komplecie z grzebykiem do rozczesywania włosków, co pozwala na szybkie i proste podkreślenie łuków brwiowych. Ciekawe rozwiązanie to także tusze i woski do brwi (bezbarwne lub kolorowe), które pozwalają utrwalić ułożenie włosków i usztywnić je lub także nadać im odpowiedni, ciemniejszy odcień. Każda z nas, która dba o wygląd swoich brwi powinna mieć także w swojej kosmetyczce grzebyk do rozczesywania brwi (także rzęs) – to bardzo przydatny przyrząd, który w szybki sposób pozwala nadać brwiom pożądany kształt, przydaje się zarówno przed, jak i po nadaniu koloru brwiom.

Nasze propozycje:


1. Sephora, grzebyk do brwi i rzęs
2. Isa Dora, bezbarwny żel od brwi
3. ArtDeco, tusz do bri
4. Rimmel, kredka do brwi z grzebykiem
5. E.L.F., wosk do stylizacji brwi

StrefaKobiety.pl
redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

  Galerie

  Inspiracje
  Makijaże » Inspiracje

  Najmodniejsze makijaże w jednym miejscu! Kolorowe, odważne, delikatne i romantyczne. Wybierz coś dla siebie i podkreśl swoją urodę.

  więcej  Get Adobe Flash player