Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje » Jak dbać o skórę po opalaniu?

Jak dbać o skórę po opalaniu?

Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje | 07.07.2012

Letnia, naturalna opalenizna wygląda bez wątpienia pięknie. Ale tylko wtedy, gdy skóra jest odpowiednio nawilżona, nie łuszczy się, a skóra ma odcień złotobrązowy, a nie czerwony. O ładną opaleniznę trzeba dobrze dbać, tak by była trwała, miała ładny odcień, a skóra wyglądała zdrowo.

Złota, naturalna opalenizna to wakacyjne marzenie wielu z nas. I tak, jak nie ma nic trudnego, by skórę opalić, tak wcale nie jest tak łatwym osiągnąć wymarzony, brązowy kolor skóry, która wygląda nie tylko ładnie, ale i zdrowo, bez żadnych zaczerwień oraz łuszczącego się naskórka.

Tajemnica pięknej i trwałej opalenizny jest bardzo prosta – najważniejsze jest stałe nawilżenie skóry, ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz kojenie skóry, w razie przedawkowania słońca. W tym wszystkim pomagają kosmetyki, stworzone specjalnie po to, by utrzymać skórę w zdrowiu i osiągnąć wymarzoną opaleniznę.

Gdy przesadziłaś z opalaniem…

Jeśli spędziłaś zbyt wiele czasu na słońcu, twoja skóra prawdopodobnie odwdzięczy ci się pieczeniem oraz będzie mocno zaczerwieniona. Może się tak stać, nawet mimo tego, że stosowałaś ochronne kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Skóra nie lubi zbyt długiego przebywania na słońcu – w okresie miesięcy letnich, gdy słońce jest najostrzejsze wystarczy jedna, dwie godziny dziennie, więcej może skończyć się oparzeniem skóry. A to w efekcie prowadzi do tego, że opalenizna jest mniej trwała, a skóra w oparzonych miejscach szybko schodzi.

Twoje pierwsze lub zbyt długie wizyty na słońcu zawsze powinny kończyć się zastosowaniem odpowiedniego środka, który załagodzi zaczerwienienia skóry, a tym samym sprawi, że ty poczujesz dużą ulgę, a twoja skóra zyska nawilżenie i ukojenie. Pamiętaj, by w tym celu stosować tylko i wyłącznie specjalnie do tego przeznaczone środki, nigdy nie smaruj skóry tłustymi balsamami – podziałają one na skórę drażniąco i zamiast ulgi, tylko spotęgują uczucie pieczenia.

Co więc możesz zrobić dla swojej skóry, jeśli czujesz, że piecze i boisz się, że po opalaniu pozostanie tylko ślad w postaci czerwonych plam na skórze? Przede wszystkim schłodź swoją skórę – kąpiel (koniecznie chłodna i w słodkiej wodzie) dosłownie ostudzi twoją skórę i załagodzi podrażnienia słoneczne. Następnie zastosuj środek przeznaczony do nawilżania i ukojenia skóry po opalaniu.

Nasze propozycje:

1. Sephora, balsam po opalaniu, kojąco nawadniający, 39 zł
2. Soraya, Balsam po opalaniu chłodząco - łagodzacy, ok 17 zł
3. Eveline, Chłodzący żel po opalaniu, ok 16 zł
4. Lirene, regenerująco – nawilżający balsam po opalaniu i kąpieli, ok 16 zł
5. Mirasol, nawilżające mleczko po opalaniu, ok 14 zł

Jak utrzymać opaleniznę na dłużej? czytaj dalej
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player