Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje » Oliwka - najlepszy kosmetyk dla Twojej skóry

Oliwka - najlepszy kosmetyk dla Twojej skóry

Kosmetyki - nowości, recenzje, rankingi | 06.06.2012
Większość mam pielęgnuje skórę swoich dzieci oliwkami. Tymczasem kosmetyk ten, tak jak dla skóry dziecka, tak i dla skóry dorosłej kobiety może działać niezwykle kojąco oraz nawilżająco. Dlaczego warto sięgnąć po oliwkę?

Oliwka to kosmetyk tego typu, który nie każdemu przypada do gustu. To fakt, ze względu na to, że ma tłustą konsystencję jest dość trudna w stosowaniu, jednak te właśnie właściwości oliwki to jej największa zaleta. Jest to bowiem kosmetyk, który jak żaden inny dba o ochronę naskórka przed wysuszeniem, chroniąc warstwę lipidową skóry. Zatem dla suchej skóry, która potrzebuje nawilżenia i nawodnienia jest idealny. Oliwka ma także właściwości kojące, dlatego też nadaje się do pielęgnacji skóry problemowej.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o oliwce?

Przede wszystkim, by stosowanie oliwki przyniosło oczekiwany efekt, należy używać jej w sposób prawidłowy – nie trudno bowiem, stosując oliwkę osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego i zamiast nawilżyć skórę, przesuszyć ją. Najważniejszą zasadą jest więc stosowanie oliwki na wilgotne ciało – najlepiej przed lub po kąpieli. Oliwka nałożona na mokre od wody ciało, pozwala utrzymać skórze stały stopień nawilżenia i nawodnienia, a to jest przecież główną cechą jej właściwości pielęgnacyjnych.

Oliwkę można stosować dowolną ilość razy na dzień, jednak ze względu na to, że powinno stosować się ją wraz z kąpielą, a ona sama jest dość tłusta, najlepiej jest używać jej raz dziennie. Delikatne pokrycie ciała oliwką polecamy także kobietom, które boją się, że ich skóra może się przesuszyć, na przykład przed wizytą na basenie lub na plaży.

Jaką oliwkę wybrać?

Teoretycznie, możemy stosować oliwki, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry dziecka. Jeśli jednak masz ochotę na kosmetyk do pielęgnacji skóry osoby dorosłej (który nadaje skórze także zapach lub ma dodatkowe właściwości, np. antycellulitowe, rozgrzewające), przedstawiamy kilka propozycji:

1/8

 

Peggy Sage, Oliwka w sprayu ok 50 zł

Fot. http://www.bodyland.pl


« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  następne »


schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player