Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Kosmetyki - nowości, rankingi, recenzje » Przyspieszacze opalania - sposób na piękną opaleniznę

Przyspieszacze opalania - sposób na piękną opaleniznę

Uroda, Kosmetyki - nowości, recenzje, rankingi | 27.06.2012

Piękna, złota opalenizna to coroczne marzenie wielu z nas. Niestety, nie każda kobieta ma to szczęście, że opala się szybko i od razu jej skóra zyskuje brązowy kolor. Wiele z nas ma problem z długotrwałym i mało efektownym opalaniem, które zamiast złotej, przynosi czerwoną opaleniznę. Jeśli to także twój problem – przyjrzyj się z bliska tak zwanym przyspieszaczom opalania, których zadaniem jest nadawanie skórze pięknego, brązowego odcienia.

Większość z nas nie wyobraża sobie w lecie unikania słońca i nie korzystania z tego, że daje nam ono możliwość opalenia się. Opalona na naturalny brąz skóra nie tylko wygląda ładniej, ale przede wszystkim zdrowiej. Niestety, nie każda z nas opala się łatwo, bezboleśnie, bez narażania na to, że opalenizna zniknie szybciej, niż się pojawiła lub, że opalona skóra po prostu zejdzie.

Problemem większości z nas jest więc to, że nie opalamy się od razu na oliwkowy, ładny brąz, ale początkowo na czerwono, z czasem na brzoskwiniowo. A samo opalanie wymaga wielu godzin spędzonych na słońcu, by opalenizna w końcu przypominała tą, którą chcemy uzyskać…

Jak działa przyspieszacz opalania?

Na szczęście na rynku kosmetycznym dostępne są produkty, które umożliwiają przyspieszenie naturalnego procesu tworzenia się opalenizny. Są to tak zwane przyspieszacze (inaczej: aktywatory) opalania. Nie mają one nic wspólnego z samoopalaczami, które niejednokrotnie pozostawiają po sobie nienaturalny efekt i charakterystyczny zapach.

Aktywatory opalania, mają w swoim składzie enzym o nazwie tyrozyna, który odpowiada za tworzenie się melaniny w skórze. Ta z kolei, jak wiadomo, odpowiada za odcień skóry. Im jest jej więcej, tym skóra jest ciemniejsza, ma ładny oliwkowy kolor. Krótko mówiąc, rolą przyspieszacza jest skrócenie czasu potrzebnego do uzyskania intensywnej opalenizny w brązowym odcieniu – wybawienie dla tych, którzy opalają się na czerwono lub mają problemy z opaleniem się na mocny kolor, nawet mimo długiego czasu spędzanego na słońcu.

Nim zastosujesz przyspieszacz…

Aktywatory opalania w większości nie mają w swoim składzie filtrów przeciwsłonecznych. Co za tym idzie, nie chronią skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV, w efekcie czego nie chronią przed poparzeniami słonecznymi i starzeniem się skóry. Na szczęście, przyspieszacze można (a w zasadzie należy) stosować wraz z kremami zawierającymi filtry.

Na szczęście bez obaw, że krem z filtrem zahamuje proces tworzenia opalenizny i wpłynie na działanie aktywatora. Zatem, nim sięgniesz po przyspieszacz opalania, zawsze pamiętaj o tym, by przed lub po jego nałożeniu na skórę nałożyć jeszcze krem z filtrem. To najpewniejszy sposób na uzyskanie pięknej, brązowej, ale bezpiecznej opalenizny.

Jaki przyspieszacz wybrać?

Na naszym rynku kosmetycznym jest kilka godnych uwagi aktywatorów opalania. Co istotne, różnią się one między sobą składem, formą, sposobem aplikacji, działaniem dodatkowym… każda z nas znajdzie z pewnością produkt dla siebie.

Nim przystąpisz do wyboru przyspieszacza, zastanów się, czy potrzebny ci jest produkt do stosowania na słońce, czy może na słońce i solarium. Jeśli chcesz opalać się także w solarium, odradzamy wybór aktywatora w oliwce, na rzecz tego w balsamie. Jeśli zależy ci nie tylko na opaleniźnie, ale i na ujędrnieniu i nawilżanie skóry wybierz produkt wielofunkcyjny, np. z masłem kakaowym.

Dla swojej wygody zadbaj także o produkt, który będzie odpowiadał ci pod kątem sposobu aplikacji – na plażę zalecamy aktywatory w sprayu, najprostsze w aplikacji, szczególnie wersje wodoodporne, jeśli będziesz wypoczywała nad wodą i korzystała z kąpieli wodnych.

Nasze propozycje:

Dax, przyspieszacz opalania w żelu z masłem kakaowym, 150 ml, ok 15 zł

 

1/9

 

 

 

 


« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  ...  9  następne »


schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player