Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Mam problem » Odkryj swój sposób na słabe, łamliwe paznokcie

Odkryj swój sposób na słabe, łamliwe paznokcie

Pielęgnacja | 03.08.2012
Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego w tym, że tak dużą uwagę przykładamy do wyglądu naszych paznokci. Niestety, nie każda z nas może cieszyć się naturalnie zdrowymi, mocnymi paznokciami. Jak sobie pomóc, gdy paznokcie są łamliwe i słabe?

Na stan paznokci wpływa wiele czynników – między innymi dieta, stan zdrowia, ale i czynniki zewnętrzne, które bezpośrednio oddziałują na paznokcie. Bardzo szkodliwe działanie na paznokcie ma częsty kontakt z detergentami, zmiany temperatur, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, na mrozie, ale też narażanie paznokci na działanie promieni słonecznych. Okazuje się, że w przypadku naturalnie słabych paznokci, zły wpływ ma także stosowanie zmywaczy acetonowych, które osłabiają płytkę.

A jak powinien wyglądać zdrowy paznokieć? Płytka powinna mieć kolor jasnoróżowy, być gładka, bez jakichkolwiek nierówności, ani odbarwień. O dobrej kondycji paznokci świadczy także naturalny, jasny kolor końcówek. Wszelkie zażółcenia paznokci, ich łamanie i kruszenie się może świadczyć o tym, że nie są pielęgnowane prawidłowo, a źródło problemów z nimi może świadczyć między innymi o niedoborze składników mineralnych w diecie, a w najgorszym wypadku o chorobie.

Dlatego też, paznokciom warto przyglądać się uważnie i nauczyć się dbać o nie, w taki sposób, który poprawi ich stan, wzmocni je i uczyni ładniejszymi. Pierwszy krok to zbilansowanie swojej diety i uzupełnienie jej o potrzebne paznokciom składniki mineralne. Są nimi przede wszystkim wapń, cynk i magnez, ale i witaminy (szczególnie witamina A,E oraz B7).

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Paznokcie można wzmocnić prostymi, domowymi sposobami, które poprawiają wygląd płytki i skórek wokół nich. Oprócz stosowania domowych odżywek i kąpieli dłoni, o paznokcie należy również dbać poprzez ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Jeśli twoim problemem są słabe paznokcie, ogranicz ich kontakt ze szkodliwymi substancjami, takimi jak detergenty. Staraj się sprzątać w ochronnych rękawiczkach. Unikaj również zmywaczy, które mają w składzie aceton – wybieraj te delikatniejsze, bezacetonowe i z witaminami.

Twoje paznokcie będą ci wdzięczne, jeśli kilka razy na miesiąc zafundujesz im kąpiel w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i soku z cytryny. Oliwę wraz z cytryną możesz także wcierać w paznokcie – to odżywi je i poprawi ich koloryt. Paznokciom służy także wcieranie olejków (np. rycynowego, który wpływa również korzystnie na wzrost paznokci).

Słabym paznokciom pomoże także kuracja witaminowa. Kup witaminę A i E w płynnej postaci (w kapsułkach) i wcieraj w okolicę skórek paznokci. Witaminy możesz także stosować podczas kąpieli dłoni w wodzie z oliwą z oliwek. Jeśli twoje paznokcie są bardzo kruche i nie chcą rosnąć, możesz także pobudzić je kąpielami w żelatynie spożywczej oraz siemieniu lnianym. Proste i tanie sposoby okazują się najlepsze w walce z łamliwymi, słabymi paznokciami.
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

 • Moim sposobem na ...
  Moim sposobem na rozwiązanie tego problemu była po prostu odżywka New nails. W ten sposób udało mi sie przywrócić paznokciom twardość. Nie miałam już problemu z ich malowaniem. Mogę powiedzieć, że prostu właśnie teraz są takie, jakich oczekiwałam.
  16-11-2012 14:15:49
  ~marcelosodpowiedz »zgłoś »


 • Potwierdzam - u m...
  Potwierdzam - u mnie efekty dała dokładnie ta sama odżywka. New nails. Jest świetna. Tak na prawdę przywróciłam do zdrowia paznokcie które były w opłakanym stanie. Przyznam szczerze, że aż takiej zmiany kompletnie się nie spodziewałam.
  06-11-2013 16:04:27
  ~mantamodpowiedz »zgłoś »Get Adobe Flash player