Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Medycyna estetyczna » Prawdy i mity o powiększaniu biustu

Prawdy i mity o powiększaniu biustu

Powiększanie piersi już dawno przestało być tematem tabu - zabieg ten zyskał obecnie miano jednego z najpopularniejszych z dziedziny chirurgii plastycznej. Zmiana rozmiaru biustu nie jest już odbierana, jako niezrozumiały kaprys i wstydliwa ingerencja, lecz prosty i modny sposób na zmianę wyglądu. Poznaj najważniejsze fakty i mity dotyczące powiększania biustu.

1. Zabieg może wykonać tylko chirurg plastyk

Prawda. Jak każdy zabieg chirurgiczny, powiększanie piersi powinno być wykonywane przez profesjonalistę. Szczególna ingerencja w kobiecy organizm i zastosowanie implantów wymaga specjalnie przeszkolonego i doświadczonego chirurga oraz personelu. Zabieg warto wykonać w klinice cieszącej się renomą i dobrymi opiniami - będziesz miała pewność, że zostaniesz otoczona w niej odpowiednią opieką i profesjonalistami, którzy zadbają o twoje zdrowie.

2. Zabieg jest bardzo bolesny

Prawda. Wprawdzie każda z nas ma inny próg bólu i inaczej reaguje na różnorodne zabiegi, ogólnie można przyjąć, że każdy zabieg chirurgiczny, w tym powiększania piersi, jest bolesny. Wprawdzie na czas operacji pacjentka jest znieczulona i nie ma możliwości odczuwania żadnego bólu, po wybudzeniu z narkozy i zaprzestania działania znieczulenia może odczuwać ogromny dyskomfort. Do około 5 dni po zabiegu podawane są silne leki znieczulające, ale niestety niejednokrotnie ich działanie nie potrafi całkowicie załagodzić odczuwanych dolegliwości. Pacjentki, które poddały się zabiegowi uznają jednak zgodnie, że wszelkie niedyspozycje po operacji zeszły na drugi plan - radość z nowego biustu przysłaniała odczuwanie bólu.

3. Po zabiegu wymagany jest długi pobyt w klinice

Nieprawda. Po sukcesywnym wykonaniu operacji pacjentka kliniki pozostaje w klinice na czas 1 do 2 dni. Czas ten jest jej potrzebny na odpoczynek po operacji i dojście do siebie. Przed wyjściem z kliniki personel zwykle zmienia opatrunki i daje pacjentce dokładną instrukcję, jak dbać o siebie po zabiegu. Po pewnym czasie (około 8 - 10) dni pacjentka powinna zgłosić się na zabieg wyciągania szwów. Późniejsze wizyty w klinice (po okresie kilku miesięcy i roku) mają charakter kontrolny.

4. Powiększone piersi wyglądają nienaturalnie i sztucznie

Nieprawda. Choć jest to bolączką wielu kobiet decydujących się na zabieg, więcej w tym stwierdzeniu jest stereotypów niż prawdy. Oczywiście powiększone o kilka rozmiarów piersi mają prawo wyglądać nienaturalnie, ale te subtelnie zwiększone o rozmiar, czy dwa wyglądają po prostu na większe. Ważne jest, by dopasować je do kształtu sylwetki, wagi i wzrostu. Nowoczesne implanty zapewniają naturalny wygląd i kształt piersi.

5. Asymetryczny biust nie nadaje się do operacji

Nieprawda. Szansą dla kobiet o nieregularnym kształcie obydwóch piersi są właśnie operacje plastyczne. Istnieje możliwość zmiany wielkości tylko jednej z piersi, na ogół jednak wykonuje się zabieg z użyciem dwóch implantów. Dobierane są one tak, by wyrównać asymetrię i każdej z piersi nadać taki sam kształt.

6. Po zabiegu pozostają widoczne blizny

Nieprawda. Podczas wykonywania zabiegu powiększania piersi wykonuje się kilka nacięć: pod piersią, w okolicy sutka i w okolicy pachy. Następnie, po założeniu implantów nacięcia te zaszywane są cieniutkimi szwami. Po pewnym czasie cienkie ślady goją się i znikają, a blizny są praktycznie niezauważalne.

7. Po operacji należy jeszcze bardziej dbać o swój biust

Prawda. Piersi, które zostały powiększone chirurgiczne wymagają po zabiegu szczególnej dbałości. Na pewien okres czasu po operacji należy nosić jedynie elastyczne, miękkie biustonosze. Nie zaleca się także ubierania w ubrania zakładane przez głowę - może to podrażnić delikatne piersi. Należy również unikać spania na brzuchu, które mogłoby uciskać wrażliwy biust. Na okres około miesiąca po operacji warto unikać wysiłku fizycznego i sytuacji, które mogłyby podrażnić biust silnym naciskiem, czy dotykiem. Na okres kilku miesięcy nie jest także zalecane opalanie się  - zarówno na słońcu, jak i w solarium.

8. Zabieg można wykonywać u pacjentki w dowolnym wieku

Nieprawda. Chociaż nie ma określonych ram wiekowych pacjentek, u których można wykonywać zabieg powiększania piersi, przyjmuje się, że kandydatka do zabiegu powinna mieć ukończone 18 lat. Wiek ten nie odnosi się jednak do pełnoletniości a ogólnie przyjętego wieku, w którym zaprzestane są procesy rozwoju gruczołów piersiowych. Przyjmuje się także, że zabieg lepiej wykonywać u kobiet, które w przyszłości nie będą się decydowały na naturalne karmienie dziecka. Wynika to z pewnych problemów z karmieniem piersią - zoperowany wcześniej biust może ulec pewnym zmianom w wyniku procesu laktacji, jednak należy pamiętać że karmienie nie będzie całkiem uniemożliwione.

9. Zabieg jest bardzo kosztowny

Prawda. Powiększanie biustu kosztowna nie tylko ze względu na wysoki koszt implantów ale również ze względu na to iż jest to operacja, co wymaga przygotowania sali operacyjnej, specjalistycznych narzędzi a także opłacenia personelu medycznego - anestezjologa, pielęgniarek oraz samych chirurgów wykonujących operację. W cenę wlicza się również koszt opatrunków, znieczuleń, środków przeciwbólowych itd. Kobieta zdecydowana na operację musi więc liczyć się z kosztami rzędu 12 - 18 tyś. zł.schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player