Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Pielęgnacja » Jak dbać o skórę zimą?

Jak dbać o skórę zimą?

W okresie zimowym nasza skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie wielu czynników – przede wszystkim mroźnego powietrza i wiatru, a z drugiej strony suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Jak należy dbać o skórę zimą?

Zimą narażamy swoją skórę na niekorzystne działanie warunków zewnętrznych i wewnętrznych – szczególnie na częste zmiany temperatury oraz wilgotności. I choć nie mamy wpływu na zimową pogodę, możemy wpłynąć na stan swojej skóry poprzez dokładną i odpowiednią pielęgnację. Pamiętajmy, że wymaga jej skóra całego naszego ciała, a szczególnie cera, delikatna skóra dłoni oraz wargi.

Krok pierwszy - przygotowanie skóry do pielęgnacji

Jeśli chcemy przygotować naszą skórą na działanie kosmetyków pielęgnujących, musimy wykonać bardzo ważny etap pielęgnacji – dokładnie oczyścić skórę. Codziennie, rano i wieczorem należy stosować żel, piankę lub krem do mycia skóry – do całego ciała polecamy kosmetyki nawilżające, natomiast do pielęgnacji twarzy kosmetyki głęboko oczyszczające. Niezależnie od rodzaju cery stosujmy kosmetyki, które nie mają w swoim składzie mydła, mającego właściwości wysuszające. Przydatne będą więc delikatne kosmetyki, takie jak pianki oraz toniki łagodzące i mleczka. Raz na tydzień warto także wykonać dokładny peeling cery, który pozwoli złuszczyć obumarły naskórek i przygotować cerę do lepszej, dokładniejszej pielęgnacji.

1. Garnier, Żel oczyszczający
2. L’Oreal Mleczko Oczyszczające do skóry suchej i wrażliwej
3. Eveline, Peeling oczyszczający do twarzy Pure&Fresh, drobnoziarnisty


Krok drugi: stałe nawilżenie skóry

Mróz, wiatr, a z drugiej strony klimatyzacja – nie ma nic gorszego dla naszej skóry, która w takich warunkach ma skłonności do przesuszania się. Nawilżenie jest najważniejszym elementem dbałości o skórę w czasie zimy, bowiem przesuszona skóra ma skłonności do podrażnień. Na skórę całego ciała należy wcierać codziennie nawilżający balsam, szczególnie na skórę rąk, która w zimę ma dużą styczność z zimnem. Zalecane jest wcieranie kosmetyku tuż po kąpieli, tak by zatrzymać w skórze wodę, która nie zdążyła jeszcze odparować z powierzchni skóry. W trakcie zimy szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji cery i ochronie warg. Należy stosować kremy silnie nawilżające, zawierające witaminy (szczególnie witaminę A i C) i składniki mineralne (magnez i krzem), które odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia i zatrzymują w niej wodę, utrudniając przesuszenie. W wargi natomiast warto wcierać tłuste balsamy lub wazelinę, które zapobiegną wysuszaniu skóry ust i pękaniu kącików.

1. Vichy, Krem kojący i wzmacniający skórę
2. Eveline, odżywczy krem do twarzy i ciała dla cery suchej i wrażliwej
3. Vichy, regenerujaco-ochronny ochronny balsam do ust
4. Garnier, Nawilżająca Pięlęgnacja 7 dni, balsam do ciała
5. Perfecta WinterCare, zimowy krem ochronny
6. Lirene, aktywny krem na zimę 20 SPF

Krok trzeci: specjalna ochrona skóry

W czasie zimy warunki atmosferyczne działają na niekorzyść cery, powodując między innymi pękanie naczynek. Narażone są na nie posiadaczki wrażliwej cery, która bardzo źle znosi częste zmiany temperatur, reagując na nie właśnie pękaniem naczynek krwionośnych w skórze. Zaczerwieniona skóra nie wygląda dobrze, traci dodatkowo blask i koloryt. Potrzebna jest jej więc szczególna ochrona i dbałość. Przydatne będą tu kosmetyki z dodatkiem arniki oraz wyciągu kasztanowca, które mają właściwości wzmacniające skórę. W czasie zimy warto pamiętać także o ochronie skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, szczególnie dotyczy to osób, które długo przebywają na śniegu w słoneczną, mroźną pogodę, lub osób zażywających sportów zimowych. Pamiętajmy o stosowaniu na cerę kremów z filtrem co najmniej SPF 15.

1. Lirene, Krem nawilżająco – wzmacniający do cery naczynkowej
2. Perfecta, krem na dzień i noc do cery naczynkowej


Beata Łuniewska

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player