Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Pielęgnacja » Jak przygotować skórę do lata?

Jak przygotować skórę do lata?

Zbliża się lato, wraz z nim upały, podczas których tak przyjemnie jest spędzać czas na świeżym powietrzu, łapać promienie słońca, opalać się. I choć dla nas jest to niezwykle przyjemne, pierwsze próby opalania się mogą być dla skóry niezwykle bolesne. Jak więc przygotować skórę do lata, by uniknąć nieprzyjemnych efektów spędzania czasu na słońcu?

Zwykle o tym, że należy zabezpieczyć swoją skórę  przed wyjściem po raz pierwszy na silne słońce myślimy wtedy, gdy jest już za późno. Kończy się to zazwyczaj oparzeniami skóry, zaczerwieniami, a w efekcie – szybko schodzącą, nietrwałą opalenizną.

Dzieje się tak, gdy nie przygotowujemy odpowiednio swojej skóry na działanie promieni słonecznych. Mowa tu nie tylko o stopniowym dawkowaniu jej słońca, ale także o zabiegach, które nie pozwolą jej szybko przesuszyć się, a po opalaniu zachować na dłużej letnią opaleniznę.

Warto pamiętać, o tym, że choć prawdziwe lato i upały zaczynają się zwykle w czerwu – lipcu, to na naszą skórę działają już mocne promienie słońca, od kwietnia.

Dlatego też, im wcześniej zaczniemy dbać o swoją skórę przed latem, tym odwdzięczy się nam ona piękną opalenizną, jędrnością i nawilżeniem, a jej stan podczas pierwszego opalania na pewno nie będzie dla nas problemem, a wręcz przeciwnie – będziesz z niej dumna, gdy tylko ubierzesz swoją letnią sukienkę, czy plażowe bikini.

Jak zatem dbać o swoją skórę przed latem? Oto, co powinnaś dla niej zrobić.

Nawilżanie

Nawilżanie skóry to nie tylko wcieranie w niej balsamów czy oliwki (choć i to jest szalenie ważne). Skóra, żeby była prawdziwie nawilżona, od swoich najgłębszych warstw, powinna być również nawilżana od wewnątrz. Prawdziwie nawilżająco działa na nią oczywiście woda, której powinniśmy wypijać około 1,5 litra każdego dnia. Woda powinna być obecna także w diecie.

Wiosna i lato sprzyjają zmianie nawyków żywieniowych i sięganiu po świeże owoce i warzywa, które są bogate w witaminy oraz wodę, tak bardzo niezbędne w utrzymaniu zdrowia i ładnego stanu skóry. Szczególną uwagę przed latem powinny zwrócić twoją uwagę produkty zawierające beta-karoten – najwięcej znajdziesz go w marchewkach. Substancja ta wspaniale wpływa na proces opalania – skóra zyskuje szybciej brązowy kolor, łatwiej i trwalej się opala.

Skórę warto także nawilżać mechaniczne – balsamami, maskami czy oliwką. Najlepiej robić to po każdej kąpieli, szczególnie po złuszczaniu naskórka.

Złuszczanie ->
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu

 • Solastyna Forte z...
  Solastyna Forte zdecydowanie najlepsza. Bardzo sobie chwalę ten suplement. Dzięki niej dużo szybciej łapie słoneczko, a opalenizna utrzymuje się naprawdę długo . Polecam wszystkim!
  30-08-2012 23:36:13
  ~Opalonaodpowiedz »zgłoś »


 • d
  d
  31-08-2012 00:06:54
  ~dodpowiedz »zgłoś »Get Adobe Flash player