Jesteś tu:  Uroda » Pielęgnacja i zabiegi » Pielęgnacja » Piękne stopy - Jak o nie dbać?

Piękne stopy - Jak o nie dbać?

Uroda, Pielęgnacja | 11.06.2012

Mimo, że stopy nie są najbardziej widoczną częścią kobiecego ciała, zwracają uwagę, szczególnie w lecie, gdy nosimy buty, które je odkrywają. Niezależnie jednak od pory roku warto jest dbać o swoje stopy, które ładnie wyglądają tylko wtedy, gdy są odpowiednio zadbane. Jakie kosmetyki i akcesoria będą ci do tego niezbędne?

Stopy to jedna z tych części kobiecego ciała, która potrzebuje dużo uwagi i dbałości, by wyglądać dobrze. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że skóra stóp bardzo łatwo się przesusza, a jej naskórek rogowacieje, szczególnie na piętach. A to już pierwszy krok do tego, by stopy wyglądały na niezadbane.

Kiedy najczęściej zdajemy sobie sprawę, że stopy wymagają pielęgnacji?

Niestety zbyt rzadko, bo zwykle wtedy, gdy nadchodzi lato, a my szykujemy się na chodzenie w butach, które w przypadku stóp więcej odkrywają niż zakrywają. Tymczasem warto pamiętam, że stopy to ta część kobiecego ciała, o którą warto dbać cały rok. Systematyczna pielęgnacja to podstawa tego, by skóra stóp, a szczególnie pięt nie sprawiała żadnych problemów i wyglądała dobrze. Zaniedbanie w tej kwestii może doprowadzić do sporego zrogowacenia naskórka, który im mniej pielęgnowany, tym z czasem większe problemy sprawia.

Zachęcamy więc wszystkie kobiety, by dbanie o stopy stało się ich nawykiem. Dzięki ciekawym kosmetykom i akcesoriom do pielęgnacji bardzo przyjemnym nawykiem, który nie tylko pielęgnuje, ale też działa relaksująco i kojąco na stopy.

Na sam początek – kąpiel i peeling

 

1/5

 Swój rytuał pielęgnacji stóp warto rozpocząć od kąpieli stóp w ciepłej wodzie. Ciepła woda i specjalne kosmetyki do kąpieli rozmiękczą naskórek i sprawią, że z łatwością będzie można usunąć fragmenty zrogowaciałego naskórka. Dobry pomysł na pierwszy etap pielęgnacji stóp to także peeling, który pozwoli wygładzić całą powierzchnię stóp – najlepiej jeśli użyjesz do tego peelingu przeznaczonego specjalnie dla tej części ciała. Kosmetyki te zawierają grubsze i twardsze drobinki, które świetnie wygładzają skórę.

1. Bielenda Professional, Sól do kąpieli z lawendą, ok 18 zł;

2. Ziaja, płyn do kąpieli stóp, ok 17 zł

3. Bielenda, peeling do stóp z pumeksem, ok 7,50 zł

4. Clarena Podo Line, sól do kąpieli stóp, ok 35 zł

5. Paloma SPA, cukrowy peeling do stóp, ok 9 zł

6. Sephora, peeling do stóp, 29 zł

7. Eveline, peeling do stóp, ok 8 zł

Czytaj dalej

Sposób na gładkie pięty
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player