Jesteś tu:  Uroda » Włosy » Kosmetyki - nowości, recenzje, rankingi » Szampony koloryzujące - przekonaj się, dlaczego warto

Szampony koloryzujące - przekonaj się, dlaczego warto

Sposób na ożywienie koloru włosów, nadanie im blasku i jednoczesną pielęgnację? Gwarantuje go szampon koloryzujący, który potrafi pięknie podbić naturalny kolor włosów, dodać im witalności, a przy tym nie obciąża ich tak mocno, jak trwała farba koloryzująca. Dowiedz się, jak stosuje się szampony koloryzujące i wybierz najlepszy szampon dla siebie.

Kolor włosów zmieniamy z różnych powodów – dla dodania im blasku, ożywienia koloru, zmienienia czegoś w swoim wyglądzie. Trwała koloryzacja fryzury z użyciem farby i rozjaśniacza (czasem tych dwóch produktów naraz) jest dla włosów bardzo skuteczna i pozwala całkowicie odmienić fryzurę. Niestety, nie bez znaczenia dla kondycji włosów. Każda z nas, która często farbuje włosy za pomocą farb, wie że tego typu zabiegi mogą znacząco wpływać na stan włosów.

Dlatego też, jeśli zależy ci jedynie na podkreśleniu swojego naturalnego odcienia włosów, bez stosowania drastycznych zmian w ich kolorze, polecamy ci użycie szamponu koloryzującego. Efekt tak samo widoczny, jak w przypadku zwykłej farby, a dla włosów o wiele bardziej delikatny i pielęgnujący.

Szampony koloryzujące dostępne na naszym rynku dzielą się głównie na dwa rodzaje – tzw kilkudniowe, których efekt utrzymuje się około 5-8 dni oraz kilkutygodniowe, które zmywają się po około 24 myciach włosów.

Szampony tym różnią się od klasycznych farb, że są o wiele mniej inwazyjne. Ich działanie polega nie na wnikaniu w strukturę włosa, jak to jest w przypadku farb, lecz na „oblepianiu” włosa cząsteczkami nadającymi kolor. Szampon pokrywając fryzurę kolorem, nie otwiera łusek włosa, dzięki czemu nie są one narażone na osłabienie i niszczenie.

Kolejną zaletą szamponów jest to, że mają w swoim składzie środki pielęgnujące, które odpowiadają za nadawanie włosom połysku i wygładzanie ich powierzchni. Podsumowując, włosy po użyciu szampony zyskują ładny kolor, stają się mocniejsze, pełne blasku, bez narażania ich na zniszczenie związane z ingerencją produktu do koloryzacji.

Kiedy warto sięgnąć po szampon koloryzujący?

  • Gdy chcesz podkreślić naturalny kolor swoich włosów, przyciemnić go maksymalnie o kilka tonów.
  • Gdy chcesz dodać swojej fryzurze blasku, stosując podobny odcień do naturalnego.
  • Gdy chcesz wypróbować, czy dany kolor włosów do ciebie pasuje, a nie chcesz stosować farby.

Kiedy lepiej użyć trwałej farby?

  • Gdy chcesz mocno rozjaśnić / przyciemnić włosy o kilka tonów.
  • Gdy masz włosy siwe, które chcesz pokryć kolorem.

Szampony koloryzujące na kilka lub kilkanaście myć oferuje wiele marek. Wybraliśmy te, które naszym zdaniem są naprawdę godne uwagi, ze względu na ładne odcienie, dobrą jakość i pielęgnację włosów.

Palette Color Shampoo, dostępny w 15 odcieniach, kolor do 24 myć, cena ok. 12 zł

Marion, szampon koloryzujący na 4-8 myć, dostępny w 25 odcieniach, cena ok. 5 zł

Marion Color, szampon koloryzujący bez amoniaku, 16 odcieni, cena ok 10 zł

Joanna Multi Soft, szampon koloryzujący do 24 myć, 15 odcieni, cena ok 12 zł

Delia No. 1, szampon koloryzujący na 6-8 myć, 9 odcieni, cena ok 8 zł

 

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player