Jesteś tu:  Uroda » Włosy » Trendy fryzjerskie » Fryzura w stylu gwiazdy? To proste!

Fryzura w stylu gwiazdy? To proste!

Nasze ulubione gwiazdy muzyki i filmu rzadko kiedy pokazują się światu bez nienagannej fryzury. Możemy się jedynie domyślać ile czasu spędzają na stylizacji swoich włosów, nim pokażą się fotografom. I choć fryzury gwiazd są niezwykle efektowne i bardzo wystylizowane, nie są wcale trudne do odtworzenia samemu. Wystarczy jedynie trochę wyobraźni, sprzęt do stylizacji fryzur (suszarka, prostownica lub lokówka) oraz kosmetyki, bez których ułożenie żadnej fryzury nie byłoby możliwe!

Romantyczne fale Jennifer Aniston

Następna 1/3

(Fot. Agencja Forum)

Jennifer przyzwyczaiła nas do swojej klasycznej fryzury – prostych włosów lekko opadających na ramiona, z przedziałkiem na środku głowy. W fryzurze w której się ostatnio zaprezentowała pozwoliła sobie na nieco więcej fantazji – podkręciła nieco włosy od długości policzków. Delikatne fale, które dzięki temu uzyskała świetnie współgrają z przedziałkiem, tworząc symetryczną, lekką fryzurę.

Na jakich włosach uda się ta fryzura?

Włosy, które można stylizować w ten sposób muszą być proste (ale podatne na układanie) lub naturalnie falowane. Dobrze jeśli są lekko pocieniowane i sięgają co najmniej do ramion, jak u Jennifer.

Jak ją zrobić?

By uzyskać delikatne należy dodać włosom trochę objętości – niezbędna będzie tu pianka, najlepiej do robienia fal (np. Garnier Silky Waves)  lub nadająca objętość (np. Wellaflex, Dwudniowa objętość – szczególnie przydatna  w przypadku cienkich włosów). W wilgotne włosy należy wetrzeć piankę, a następnie wysuszyć. Tak podatne na układanie grube pasma włosów należy nawijać pojedynczo na lokówkę lub kręcić za pomocą prostownicy. Należy pamiętać także o zakręcaniu krótszych, pocieniowanych włosów – wtedy też nadamy całej fryzurze objętości. Jeśli nie chcesz lub nie masz możliwości zakręcać fal lokówką lub prostownicą możesz użyć wałków – nawiń je na wilgotne włosy, na które uprzednio nałożyłaś piankę, a następnie wysusz niezbyt gorącym powietrzem. Na sam koniec warto dodać objętości włosom tuż przy przedziałku – idealny będzie do tego puder nadający objętość (np. Taft Volume Powder).

Proponujemy:

1. Wellaflex - Pianka do włosów - Dwudniowa objętość
2. Taft Volume Powder
3. Garnier Fructis - Silky Waves

 
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player