Jesteś tu:  Zdrowie » Odżywianie i Diety

 
Dieta jak lekarstwo
Jedzenie w pośpiechu, brak ruchu, stres – tak można scharakteryzować styl życia wielu z nas. Niestety odbija się to na naszym zdrowiu. Coraz więcej Polaków zmaga się z tak zwanymi chorobami dietozależnymi.
czytaj więcej
Dieta diecie nierówna
Chipsy, paluszki, cukierki, batony, lody - te niezdrowe przekąski uwielbia wiele dzieci. Niełatwo przekonać naszych małych podopiecznych, że lepiej zamienić je na warzywa czy owoce. Jak wynika z badań aż 60 proc. Polaków nawyki żywieniowe z domu rodzinnego powiela w dorosłym życiu.
czytaj więcej
Przygotuj się do lata
Ćwiczenia, dieta i liczenie kalorii – tak najczęściej wyglądają przygotowania do lata. Perspektywa zbliżających się wakacji i zrzucenia z siebie kolejnych warstw ubrań motywuje do zmian. Dlatego właśnie teraz najwięcej ludzi decyduje się na zrzucenie zbędnych kilogramów i zadbanie o swoją kondycję.
czytaj więcej
Im częściej jesz, tym mniej jesz!
O tym, że podjadanie nie jest zdrowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak mówić o tym, jak korzystne dla organizmu może być częste spożywanie małych porcji żywności. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego – odpowiedź znajdziesz tutaj.
czytaj więcej
Sprawdź jaki indeks glikemiczny mają potrawy ze świątecznego stołu!
Tradycja nakazuje spróbować każdej potrawy, jaka znajdzie się na wigilijnym stole, ale… Czy zastanawiałaś się nad tym, które potrawy świąteczne mają niższy indeks glikemiczny niż inne? Spójrz na świąteczny stół przez pryzmat zdrowia Twojej rodziny!
czytaj więcej
Świąteczne (prze)jedzenie
W Boże Narodzenie trudniej sobie odmówić kolejnej dokładki. Takie ciągłe podjadanie może się jednak źle skończyć dla naszego żołądka. Co robić, żeby uniknąć przejedzenia? Jak złagodzić nieprzyjemne skutki nadmiernego łakomstwa?
czytaj więcej

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  ...  10  następne »

Get Adobe Flash player