Jesteś tu:  Zdrowie » Odżywianie i Diety » Diety » Dieta a grupa krwi

Dieta a grupa krwi

Diety | 12.07.2012

Zwolennicy tej teorii twierdzą, że o naszym metabolizmie i potrzebach żywieniowych nie decyduje nic innego, jak grupa krwi. Jaki związek ma grupa krwi z potrzebami żywieniowymi organizmu? Co warto wiedzieć o tej diecie?

Jako, że trudno jest sobie wyobrazić życie człowieka bez jedzenia, wiele osób twierdzi, że nic tak nie wpływa na nasze życie, jak właśnie nasza dieta i sposób odżywiania. Tym samym wiele jest zwolenników teorii, że nie każdy człowiek powinien jeść to samo, nie dla każdego pewne grupy produktów są tak samo dobre, jak dla drugiego człowieka, w końcu, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe, które gwarantują mu zdrowie i dobre samopoczucie.

Zwolennicy diety opartej o grupę krwi twierdzą, że to właśnie to, z jaką rodzimy się grupą krwi decyduje o naszych potrzebach żywieniowych. W związku z tym podzielili oni ludzi na cztery grupy – grupę krwi A, B, AB i O. Dostosowanie diety do swojej grupy krwi ma na celu dobór takiego rodzaju pokarmu, który będzie w jak najlepszym stopniu przyswajany przez organizm i będzie przynosił mu pożądane składniki pokarmowe. Tym samym pozwoli to uniknąć spożywania pokarmów, które są gorzej tolerowane przez organizm i przyczyniają się do pogorszenia kondycji organizmu.

Dostosowanie się do diety ma natomiast same zalety – pozwala utrzymać odpowiednią wagę organizmu, wpływa na dobre samopoczucie, pozwala unikać chorób, schorzeń, przemęczenia i stresu. Według zwolenników diety to właśnie tłumaczy, dlaczego to samo pożywienie jednym przynosi samo zdrowie, a dla innych osób nie ma dobrego wpływu. Każdy z nas jest bowiem inny i inne ma potrzeby i właśnie to grupa krwi ma decydujący wpływ na to, czego powinniśmy oczekiwać od pożywienia.

Sporą zaletą diety jest to, że posiłki przygotowywane według niej nie są trudne – po prostu dzieli się pożywienie na to, które pomaga i sprzyja i na to, które nie wpływa na organizm pozytywnie. W przypadku, gdy osoby w rodzinie lub małżeństwie mają inne grupy krwi przygotowywanie posiłków może być nieco utrudnione, ale również możliwe. Dietetycy wyróżniają bowiem także produkty neutralne, które możne spożywać każdy, niezależnie od grupy krwi. Są to głownie owoce i warzywa oraz chudy nabiał.

Sprawdź swoją grupę krwi!
schowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


    Get Adobe Flash player