Jesteś tu:  Zdrowie » Odżywianie i Diety » Odchudzanie » Preparaty hamujące apetyt na słodycze

Preparaty hamujące apetyt na słodycze

Będąc na diecie tak trudno odmówić sobie swoich największych przyjemności i zrezygnować z ulubionych potraw i przekąsek. Tym trudniej całkowicie porzucić nawyk jedzenie słodyczy, od których wiele z nas jest zwyczajnie uzależnionych. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają na celu zahamować nasz apetyt na słodycze, a tym samym umożliwić nam łatwiejsze osiągnięcie wymarzonej wagi. Jak działają takie środki i jakie składniki powinny zawierać?

Osiągniecie wymarzonej wagi nie może odbyć się bez zmiany swoich nawyków żywieniowych i zrezygnowania z bardzo kalorycznych potraw. Jednymi z nich są słodycze, które mają w swoim składzie głównie węglowodany, decydujące o ich kaloryczności. O tym, jak trudno porzucić nawyk podjadania słodyczy wie z pewnością każda odchudzająca się osoba. Na rynku dostępne są jednak pewne środki, których zadaniem jest hamowanie apetytu na słodkie potrawy – przekonaj się, jakie jest ich działanie.

Sekret preparatów hamujących apetyt tkwi w ich składzie. Dostępne na rynku środki składają się z jednej głównej substancji oraz substancji pomocniczych. Najpopularniejsze i najbardziej skuteczne są te, zawierające chrom lub błonnik. Innym, choć nieco mniej bezpiecznym w przypadku długotrwałego stosowania środkiem jest kofeina.

 • preparaty z chromem – chrom to naturalny pierwiastek, którego zażywanie może obniżyć znacznie apetyt na słodycze. Jego zadaniem jest regulowanie poziomu cukru we krwi, a konkretnie utrzymywanie go na wysokim stopniu – tak, by osoba dotychczas podjadająca słodycze nie miała ochoty uzupełnić spadku cukru we krwi słodkimi przekąskami.
 • preparaty z błonnikiem – błonnik to składnik pokarmów takich, jak warzywa, owoce oraz produkty zbożowe. Bardzo istotnym zadaniem błonnika jest spowolnienie rozkładu węglowodanów oraz obniżanie poziomu stężenia glukozy we krwi, a także obniżenie zapotrzebowania na cukry. Kolejną istotną rolą błonnika jest „wypełnianie” żołądka i nadawanie mu uczucia sytości. 
 • kofeina – ten znany wszystkim składnik kawy oraz herbaty, a także coca – coli zwiększa poziom glukozy we krwi, a tym samym nieco hamuje naszą ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego.

Stosując tego typu preparaty należy jednak pamiętać, że mają one jedynie działanie pomocnicze – należy traktować je jako wspomagacz odchudzania, a nie środki zastępujące pożywienie. Stosowanie ich wraz z zbilansowaną dietą na pewno pozwoli osiągnąć wymarzoną wagę i nawyk rezygnacji ze słodyczy.

Preparaty zawierające chrom:

 • Suplement diety Chrom organiczny, Naturell,
 • Bio - chrom, Pharma Nord Denmark,
 • Chrom organiczny, Walmark.
 • Preparaty zawierające błonnik:
 • Sumplement diety Multi Błonnik, Humavit,
 • Xenea Błonnik, Pharmacia
 • Błonnik, Zdrovit

 

Beata Łuniewska

StrefaKobiety.pl

redakcja@strefakobiety.plschowek
do schowka
poleć
poleć znajomemu


  Get Adobe Flash player