Jesteś tu:  Zdrowie » Odżywianie i Diety » Odżywianie

 
Im częściej jesz, tym mniej jesz!
O tym, że podjadanie nie jest zdrowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak mówić o tym, jak korzystne dla organizmu może być częste spożywanie małych porcji żywności. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego – odpowiedź znajdziesz tutaj.
czytaj więcej
Sprawdź jaki indeks glikemiczny mają potrawy ze świątecznego stołu!
Tradycja nakazuje spróbować każdej potrawy, jaka znajdzie się na wigilijnym stole, ale… Czy zastanawiałaś się nad tym, które potrawy świąteczne mają niższy indeks glikemiczny niż inne? Spójrz na świąteczny stół przez pryzmat zdrowia Twojej rodziny!
czytaj więcej
Świąteczne (prze)jedzenie
W Boże Narodzenie trudniej sobie odmówić kolejnej dokładki. Takie ciągłe podjadanie może się jednak źle skończyć dla naszego żołądka. Co robić, żeby uniknąć przejedzenia? Jak złagodzić nieprzyjemne skutki nadmiernego łakomstwa?
czytaj więcej
Pijesz colę? Musisz to wiedzieć!
Coca-cola i jej odpowiedniki to najpopularniejsze napoje na całym świecie. Ciemnobrązowy napój kojarzy się nie tylko ze smakiem, ale i z różnymi właściwościami, które mu się przypisuje. Coraz częściej mówi się głośno o szkodliwości wynikającej z częstego picia coli. Co warto wiedzieć o tym napoju?
czytaj więcej
W takim razie nie jem węglowodanów!
Węglowodany, czyli inaczej cukry, są często obarczane winą za powodowanie nadwagi. Czy rzeczywiście jest tak, że to właśnie węglowodany są przyczyną zbyt dużej ilości kilogramów?
czytaj więcej
Kto powinien dbać o prawidłową glikemię?
Za nasze odczuwanie głodu lub sytości odpowiada mózg. Ośrodek regulujący nasz apetyt oraz odczucie głodu i sytości znajduje się w części mózgu zwanej podzwgórzem. Pobudzenie jednej z jego części, tzw. ośrodka głodu, skłania nas do poszukiwania pokarmu.
czytaj więcej


Get Adobe Flash player