Jesteś tu:  Zdrowie » Twoje zdrowie » Badania i profilaktyka

 
Nie szkodź zębom
Szczotkujesz zęby po każdym posiłku, używasz nici dentystycznej i regularnie chodzisz na wizyty kontrolne do stomatologa, a mimo to twojemu uzębieniu daleko do ideału? Być może powodem jest to, że nieświadomie narażasz je na osłabienie lub uszkodzenie.
czytaj więcej
Samobadanie piersi - dowiedz się jak to zrobić
Rak piersi to choroba, która początkowo nie daje żadnych niepokojących objawów. Samobadanie, które zajmuje tak niewiele czasu i nic nie kosztuje możemy zrobić sobie zawsze i w każdej chwili. To tak niewiele, a może uratować nas przed groźną chorobą.
czytaj więcej
Jak dbać o zdrowy, spokojny sen?
Sen pozwala nam regenerować swój organizm, odpoczywać, ma wpływ na prawidłową przemianę materii i pracę poszczególnych organów. Niestety wiele z nas ma problemy ze snem. Co jest tego przyczyną? Jak dbać o zdrowy, spokojny sen?
czytaj więcej
Jak nie dać się depresji?
Smutek, ciągłe uczucie przygnębienia, brak poczucia, że życie ma sens… To tylko jedne z wielu objawów choroby, na którą cierpi coraz więcej pozornie szczęśliwych, zdrowych osób.Jak sobie z nią radzić?
czytaj więcej
Jak dbać o swój wzrok?
Dopóki widzimy dobrze nie przejmujemy się zbytnio zdrowiem naszych oczu. Tymczasem o wzrok zdrowie oczu należy dbać zawsze, tak by zapobiec ewentualnym wadom lub schorzeniom. Dowiedz się, jak na co dzień dbać o swoje oczy.
czytaj więcej
Profilaktyka chorób gardła
Wbrew pozorom choroby gardła nie zdarzają się jedynie wtedy, gdy jest zimno. Bardzo często przytrafiają się one także wiosną i latem, gdy zdaje nam się, że piękna pogoda nie jest w stanie wpłynąć na nasze zdrowie. Dowiedz się, jak dbać o zdrowie swojego gardła.
czytaj więcej


Get Adobe Flash player